< Powrót
18
czerwca 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Fb/JKMW Kotwica
Biegu Kaprów
„Hadar” Jacht Klubu Marynarki Wojennej „Kotwica” jest jedną z jednostek biorących udział w Biegu Kaprów.

Żeglarze przepłyną 320 Mm w Biegu Kaprów

Aż 320 Mm będą mieli do przepłynięcia uczestnicy tegorocznego Biegu Kaprów, organizowanego przez Jacht Klub Marynarki Wojennej „Kotwica”.

Bieg Kaprów to impreza, którą JKMW „Kotwica” tradycyjnie organizuje pod koniec czerwca. W tym roku regaty upamiętniają 100-lecie sportów wodnych w Wojsku Polskim. W związku z czym odbędą się w innej niż zazwyczaj formie. Zamiast jednodniowego pływania zatokowego, uczestnicy pokonają aż 320 Mm na trasie Gdynia – Bornholm – Gdynia.

– Obchodzimy w tym roku nie tylko 100-lecie powstania Wojskowego Klubu Wioślarskiego w Warszawie, pierwszego takiego ośrodka w polskim wojsku, ale też 86-lecie pierwszych zagranicznych regat morskich – tłumaczy Edward Kinas, komandor JKMW „Kotwica”. – W 1933 roku odbył się wyścig z Gdyni na Bornholm, w którym wziął udział m.in. admirał Józef Unrug, dowódca Floty w Gdyni.

W zawodach wezmą udział na pewno wszystkie jachty JKMW „Kotwica”, ale ponieważ zapisy jeszcze trwają, ostateczna liczba jednostek nie jest znana.

Wyścig wystartuje w środę 19 czerwca o godzinie 19. Uczestnicy będą mieli cztery dni na pokonanie trasy. Meta zostanie zamknięta w niedzielę 23 czerwca o godzinie 20. Uroczyste zakończenie imprezy odbędzie się w sobotę 29 czerwca o godzinie 16.

Bieg Kaprów wchodzi w skład Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski oraz Pucharu Kaprów JKMW „Kotwica”. Partnerem regat jest Pomorski Związek Żeglarski, a patronem medialnym portal Żeglarski.info.

Zawiadomienie o regatach

PODZIEL SIĘ OPINIĄ