< Powrót
9
marca 2016
Tekst:
Zuzanna Mojska
Zdjęcie:
ŻPT
sezonu

Żeglarze przygotowują się do sezonu!

Szykuje się rok pełen sportowych emocji. Warto rozpocząć przygotowania do sezonu i zgłosić się do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta – pierwszych regat z cyklu Pucharu Bałtyku Południowego na Zatoce Gdańskiej! 

Już 10 marca w Warszawie rozpoczynają się Targi Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i woda”. To czterodniowe spotkanie przedstawicieli branży sportów wodnych oraz miłośników żeglarstwa, które jest przedsmakiem tego, co czeka nas w nadchodzącym sezonie.

Organizatorzy Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta zachęcają wszystkich, którzy w dniach od 10 do 13 marca wybierają się na Targi „Wiatr i Woda” do odwiedzania stanowiska Delphia Yachts (3B) , przy którym zaprezentowany zostanie puchar, który w tym roku trafi w ręce zwycięzcy trójmiejskich regat.

Poza klasyfikacją w grupach KWR, ORC oraz Open w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta rozgrywa się także rywalizacja o nagrodę specjalną. To wyjątkowe trofeum przeznaczone jest dla załogi, która wygra największą liczbę wyścigów w swojej klasie. W ubiegłym roku puchar wywalczył jacht „Blagodarnost 2”, dowodzony przez Siergieja Pavlenko.

Firma Delphia Yachts – największy producent jachtów żaglowych w Polsce jest partnerem głównym Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

– W ubiegłym roku świętowaliśmy podczas regat 25-lecie istnienia naszej stoczni, tym razem planujemy zaprosić do udziału w wydarzeniu naszych zagranicznych partnerów, aby pokazać, na jak wysokim poziomie jest żeglarstwo w Polsce – mówi Ewa Kot, manager ds. Public Relations  Delphia Yachts. – Warto podkreślać, że mamy wspaniałe akweny regatowe oraz imprezy, które gromadzą liczne grono armatorów i są gwarancją doskonałej zabawy i rywalizacji na wodzie.

Warto zgłosić udział w regatach już dziś, tym bardziej, że organizatorzy wraz z partnerem – firmą Teknos-Oliva przygotowali dla wszystkich uczestników specjalną promocję. Każda zgłoszona załoga, która dokona wpłaty wpisowego do 30 kwietnia, otrzyma rabat w wysokości 15 proc. u wybranych dystrybutorów farby Oliva.

Szczegóły promocji

Czwarta edycja Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta odbędzie się w dniach od 27 do 29 maja. Organizatorzy zachęcają do korzystania z oficjalnej aplikacji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta – Eventory. Dzięki Eventory uczestnicy regat będą mieli stały dostęp do programu wydarzenia, najnowszych informacji oraz wyników. Aplikacja Eventory dostępna jest na systemy Android oraz iOS.

Żeglarski Puchar Trójmiasta

Trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych. Organizatorem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest Pomorski Związek Żeglarski, a gospodarzami imprezy są miasta Gdańsk, Gdynia i Sopot. Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego 2016.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ