< Powrót
7
września 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Yacht Club Rewa
Andrzeja Reymana

Żeglarze regatami uczczą Andrzeja Reymana

Czterdziestu trzech zawodników klas Puck i Finn przez dwa dni będzie rywalizować w Memoriale Andrzeja Reymana w Rewie.

Memoriał, odbywający się w Rewie w dniach 8-9 września, przypomni Andrzeja Reymana, sportowca, trenera i działacza, który przez ponad trzydzieści lat pracował w Pomorskim Związku Żeglarskim.

– Andrzej Reyman był w Związku trenerem koordynatorem i sekretarzem Zarządu – wspomina Leszek Batko z biura Pomorskiego Związku Żeglarskiego. – Pracowaliśmy biurko w biurko przez prawie dwadzieścia lat i zapamiętałem go jako nerwowego, ale pozytywnego człowieka. W pracy był sprawiedliwy i zawsze starał się najlepiej dzielić środki między kluby. No i strasznie nie lubił biurokracji.

W regatach, które odbędą się po raz siódmy, popłyną zawodnicy klas Puck oraz Finn, których czekają dwa dni wyścigów.

– W Memoriale Andrzeja Reymana wystartuje dwanaście trzyosobowych załóg w klasie Puck oraz siedmiu Finnistów – mówi Janusz Frąckowiak z Yacht Clubu Rewa. – Startujemy w sobotę 8 września o godzinie 9, a zakończenie jest zaplanowane w niedzielę o godzinie 14.

Organizatorem regat jest Yacht Club Rewa, a partnerem medialnym portal Żeglarski.info.

Andrzej Reyman, 1951-2010, był gdyńskim żeglarzem, trenerem, sędzią i działaczem żeglarskim. Karierę rozpoczął w MKŻ Arka Gdynia, a jako zawodnik pływał głównie w klasie OK-Dinghy. Od 1976 roku pracował w Gdańskim Okręgowym Związku Żeglarskim (obecnie Pomorskim Związku Żeglarskim) jako trener koordynator, później pełniąc także funkcję sekretarza Zarządu. Zasiadał również w prezydium Polskiego Związku Żeglarskiego. Jako trener szkolił m.in. zawodników klas Soling oraz windsurferów w klasach Lechner. Współorganizował Gdynia Sailing Days. Był sędzią głównym w wielu międzynarodowych regatach rangi mistrzowskiej. Odszedł 1 września 2010 roku po długiej walce z chorobą nowotworową.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ