< Powrót
25
lipca 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
YC Zalewu Wiślanego

Żeglarze uczcili Jarka Rąbalskiego

W dniach 21-23 lipca w Nowej Pasłęce odbyły się XV Międzynarodowe Regaty im. Jarka Rąbalskiego. W regatach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Zalewu Wiślanego oraz Pucharu Bałtyku Południowego, wystartowało dziewiętnaście jachtów i osiemdziesięciu żeglarzy z Polski i Rosji.

Regaty zorganizowane zostały w Nowej Pasłęce, która jest ostatnim portem na Zalewie Wiślanym przed granicą z Obwodem Kaliningradzkim. Rozpoczęły się w piątek, 21 lipca od imprezy integracyjnej, a w sobotę rano zostały uroczyście otwarte przez Wiolettę Śląska-Zyśk, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Tomasza Sielickiego, wójta gminy Braniewo i Andrzeja Włodarczyka, komandora Yacht Clubu Zalewu Wiślanego „Nowa Pasłęka”.

W grupie I KWR zwyciężył Piotr Adamowicz (AKM Gdańsk) na „Neoprofilu”, drugi był Mausha Muleris (JK Kaliningradzki) na jachcie „Wera”, a trzeci Ryszard Doda na „Ra” (YC Zalewu Wiślanego). W grupie II KWR najlepszy był Siergiej Zhadobko (JK Ost-West) na „Vedze”, drugi Ryszard Seroka (JK Elbląg) na jachcie „Berbeć II”, a trzeci Tomasz Siekierko (UKS Tolkmicko) na „Torze”. W grupie III KWR pierwszy był Robert Wojtusiak startujący na „Entuzjaście”, drugi Wiesław Sawicki (JK Krynica Morska) na „Karecie II”, a trzeci Roman Medvedev (Kaliningradzki Obwodowy Jachtklub) na jachcie „Jazz”.

Organizatorem regat był Yacht Club Zalewu Wiślanego „Nowa Pasłęka”, a współorganizatorem Urząd Gminy Braniewo. Impreza odbywała się pod patronatem honorowym marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ