< Powrót
4
sierpnia 2016
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
KŻ „Energetyk” Konin

Żeglarze uczczą Stanisława Dobrzyńskiego

W sobotę 6 sierpnia na Jeziorze Pątnowskim koło Konina odbędą się regaty „Między Mostami” – XVI Memoriał Stanisława Dobrzyńskiego. W imprezie weźmie udział około 60 żeglarzy.

„Między Mostami” to najważniejsze regaty Klubu Żeglarskiego „Energetyk” Konin, organizowane już od połowy lat 80. Ich twórcą był zasłużony członek klubu i żeglarz morski, Stanisław Dobrzański, który później został upamiętniony Memoriałem.

Impreza jest skierowana do klas Omega Sport i Standard, T1, T2 i T3 oraz Open. Wyjątkowo w tym roku wystartować będzie mogła również klasa 420.

– Był to nasz ukłon w stronę młodzieży, która żegluje na tych łódkach – tłumaczy Tomasz Hetke, wicekomandor klubu KŻ Energetyk Konin. – W pobliskim Ślesinie działają kluby szkolące w tej klasie i chcieliśmy, żeby ich zawodnicy również mogli wziąć udział w regatach.

Otwarcie zaplanowano na 10.30, a pierwsze wyścigi rozpoczną się godzinę później. Zakończenie połączone z biesiadą żeglarską odbędzie się o godzinie 16.

Organizatorem regat „Między Mostami” – XVI Memoriał Stanisława Dobrzyńskiego jest Koniński Okręgowy Związek Żeglarskie i KŻ „Energetyk” Konin.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie klubu

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ