< Powrót
10
stycznia 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Aukcja WOŚP/KŻ Zagłębie
Świątecznej Pomocy
Rejs Dezetą dla 15 osób można wylicytować podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Żeglarze znów grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Na walkę z sepsą zbiera w tym roku pieniądze Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w pomoc zaangażowało się też środowisko żeglarskie, które wystawiło na aukcje wyjątkowe atrakcje.

W niedzielę 29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku gra ona pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Zebrane środki pozwolą na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co przyczyni się do lepszego leczenia sepsy. Jak zawsze w pomoc Orkiestrze włączyli się żeglarze, którzy na licytacje, z których dochód przekazany zostanie na WOŚP, wystawili niecodzienne atrakcje.

Tradycyjnie na aukcje wystawione zostały rejsy. Yacht Klub Stal Gdynia jak co roku zaproponował całodzienny rejs dla sześciu osób jachtem „Copernicus” – jednostką, która w latach 1973-1974 opłynęła świat w regatach Whitbread Round the World Race. Aktualnie cena wynosi 555 zł.

Miłośnicy rejsów na starych jednostkach powinni zainteresować się też rejsem Dezetą po Zalewie Przeczycko-Siewierskim wraz z Klubem Żeglarskim Zagłębie. Co istotne, będzie mogło w nim wziąć udział do 15 osób! Aktualna cena to 302 zł.

Świątecznej Pomocy

Połów szprota na rybackim statku HEL-112 to jedna z atrakcji do wylicytowania.
Fot. Aukcja WOŚP/Koga Maris

Licytować można nie tylko pływanie na jachtach żaglowych, ale też innych jednostkach. Aktualnie 4650 zł trzeba zaoferować za tygodniowy czarter na Mazurach motorowego jachtu Platinum 35 FLY dla ośmiu lub dziesięciu osób. Wyjątkową ofertę przygotowała też helska firma Koga Maris – całodniowy rejs kutrem rybackim HEL-112, wraz z wyżywieniem, na połów szprota na Morzu Bałtyckimi i w Zatoce Gdańskiej. Obecnie trzeba za niego zapłacić 520 zł.

Na aukcjach wystawiono również rejsy w towarzystwie znanych ludzi. Licytować można m.in. godzinne pływanie po Jeziorze Zegrzyńskim z prezydentem Bronisławem Komorowskim – miłośnikiem żeglarstwa i byłym prezesem Ligi Morskiej i Rzecznej. Za taką atrakcję oraz obiad z prezydentem po zejściu z jachtu w tym momencie trzeba zaoferować 1001 zł.

Na wspólny rejs zaprasza także dziennikarka i prezenterka pogody Dorota Gardias. Odbędzie się on na Wiśle w podwarszawskim Urzeczu na drewnianej szkucie „Oskar Kolberg”. Jest to jednostka zbudowana tradycyjnymi metodami i wzorowana na XV-wiecznych konstrukcjach. Aktualna cena wynosi 2425 zł.

Więcej licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można znaleźć na stronie aukcje.wosp.org.pl.

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
+1
2

PODZIEL SIĘ OPINIĄ