< Powrót
22
grudnia 2020
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Wojciech Lewandowski
pantaenius
„Trener mówił, żeby nie puszczać steru”. To zdjęcie zajęło pierwsze miejsce oraz otrzymało nagrodę specjalną w kategorii morskiej w Pantaenius Jacht Foto 2019.

Zgłoś zdjęcie do Pantaenius Jacht Foto!

W poniedziałek 21 grudnia wystartowała X edycja konkursu Pantaenius Jacht Foto. Do 31 stycznia przez formularz kontaktowy na stronie www.pantaenius-foto.pl można zgłaszać zdjęcia zrobione w roku 2020.

Choć sezon żeglarski w tym roku był nietypowy to liczymy na jeszcze więcej zgłoszonych prac. Żeglarstwo w czasie pandemii okazało się sportem popularnym i zapewniającym należyty dystans społeczny. Kwitło także życie w mediach społecznościowych, a to sprzyja robieniu zdjęć. Każda fotografia tematycznie nawiązująca do jachtu, żaglówki czy motorówki kwalifikuje się do konkursu. Przeszukujcie więc swoje galerie – organizatorzy czekają na zgłoszenia.

Fotograficzno-żeglarskie jury wybierze 30 finałowych zdjęć, które wezmą udział w wystawie pokonkursowej i nagrodzi najlepsze spośród nich. Ogłoszenie zwycięzców zostało zaplanowane na środę 17 marca 2021 w formie transmisji live na Facebooku.

Do zwycięzcy konkursu trafi nagroda od firmy Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów – żeglarski zegarek Garmin Quatix 6. Laureat drugiego miejsca będzie mógł ubrać się w fantastyczną techniczną kurtkę żeglarską Crew Jacket ufundowaną przez markę Helly Hansen, a nagrodą za trzecie miejsce będzie duża torba żeglarska Pampero Lite Skin ufundowana przez Pantaenius.

Nagrody otrzymają także autorzy najlepszych zdjęć w kategoriach specjalnych. Za najlepsze zdjęcie motorowodne autor dostanie voucher na kurs w Akademii Jachtingu, w kategorii morskiej – kamizelkę pneumatyczną od Pomorskiego Związku Żeglarskiego, a kategorii regatowej – lornetkę od organizatorów LOTOS Nord Cup Gdańsk.

W X edycji Jacht Foto jest także nowa nagroda specjalna, której laureata wybierze sponsor konkursu Helly Hansen. Słowem kluczem dla zdjęć pretendujących do tej nagrody będzie „ZAUFANIE”. Szczegółowy opis tej kategorii znaleźć można na stronie konkursu w zakładce „O konkursie”.

Tradycyjnie w lutym na stronie konkursu odbędzie się także głosowanie na ulubione zdjęcie publiczności, którego autor zostanie nagrodzony torbą Morka od Code Zero, wykonaną z tkaniny używanej do produkcji żagli.

Więcej informacji na: www.pantaenius-foto.pl  i www.facebook.com/konkursjachtfoto/.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ