< Powrót
10
maja 2016
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
AKM
Tak było na ubiegłorocznym zlocie Dacron '70.

Zlot Dacron – druga odsłona

Od 17 do 19 czerwca w przystani AKM w Górkach Zachodnich trwać będzie druga edycja zlotu jachtów Dacron ’70. Impreza jest otwarta dla wszystkich załóg pływających na konstrukcjach z lat 70 ub. wieku.

Po raz pierwszy miłośnicy łódek zbudowanych w latach 70. minionego stulecia spotkali się w Górkach Zachodnich w ubiegłym roku. Pierwsza edycja była zlotem jachtów dwóch konstrukcji, polskiego Nefryta i szwedzkiej Albin Vega. Mając na uwadze spore zainteresowanie wydarzeniem i postulaty środowiska żeglarskiego, organizatorzy zdecydowali się otworzyć dla wszystkich.

Tegoroczny Dacron będzie zatem zlotem wszystkich jachtów produkowanych w latach 70. ubiegłego stulecia. Do Gdańska przybędzie flota Nefrytów i Albin Vega, zapowiedziała się pokaźna liczba jachtów C24 i Becker 27, Bostom 31, a także armatorzy jachtów Shipman 28 i Hallsberg Rassy 26.

Klasy regatowe będą tworzone przy starcie minimum trzech jednostek tego samego typu. Pozostałe ujęte zostaną w klasyfikacji Open. Szczegóły poznamy w terminie bliższym imprezie.

Nazwa zlotu Dacron ’70 nawiązuje do okresu, w którym nowe technologie pozwoliły na popularyzację żeglarstwa w stopniu dotąd niemożliwym. Pod żaglami z dacronu, od ponad czterech dekad, dzielne łódki nieprzerwanie dają wiele radości, uczą jak godzić porywy wiatru i kaprysy fal. Współcześnie jachty te mają już status jednostek kultowych.

Ważne informacje:

– jachty i ich załogi będą w czasie zlotu cieszyły się na przystani specjalnymi przywilejami
– odbędą się:
     • regaty: klasowe i międzyklasowe, przewidziano wiele konkursów i nagród,
     • spotkania z ciekawymi ludźmi tworzącymi i wywodzącymi się z AKM w Gdańsku,
     • prezentacje organizacji współtworzących to święto,
     • a na lądzie, jak to zwyczajowo bywa, grill, ognisko i szanty, bezpieczne ilości piwa, spotkania z armatorami bliźniaczych jednostek, nowe przyjaźnie i kto wie – może miłości.

A tak było rok temu: 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ