< Powrót
17
października 2017
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Bohdan Berggrün na uroczystości wręczania nagród Rejs Roku w 2016 r.

Zmarł Bohdan Berggrün

16 października, w wieku 81 lat odszedł Bohdan Berggrün, twórca sekcji regatowej Jacht Klubu Stoczni Gdańskiej, uczestnik pierwszych wokółziemskich regat Withbread Round the World Race na jachcie „Otago”, członek Bractwa Kaphornowców.

– Był wspaniałym człowiekiem – wspomina zmarłego Mirosław Rychcik, żeglarz, trener JK Stoczni Gdańskiej, były członek kadry narodowej w klasach Finn i Soling. – Rok temu we wrześniu spotkaliśmy się w klubie na benefisie na jego cześć, w podziękowaniu za wszystko ofiarowując statuetkę, z której bardzo się ucieszył. Dzięki jego staraniom, zaangażowaniu, profesjonalizmowi sekcja regatowa przez dekadę była niepokonana w klasyfikacji klubowej Pucharu Polski w Żeglarstwie. Społecznik, najpierw myślał o innych, nigdy o sobie. Dzięki wrodzonej determinacji pomagał nam, zawodnikom klubowym i nie tylko, rozwiązywać trudne problemy sprzętowe, logistyczne, jak również na gruncie prywatnym – osobiste. Całym swoim życiem zasłużył na szacunek wszystkich, którzy go znali i czerpali z jego postawy wiedzę. Pozostanie w naszej pamięci jako wzór do naśladowania.

Msza żałobna zostanie odprawiona w czwartek 19 października o godz. 12.30 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Gdańsku, pl. NMP 1 (Okrąglak na Przymorzu). Odprowadzenie Zamarłego na miejsce wiecznego spoczynku nastąpi tego samego dnia o godz. 14.30 z nowej kaplicy na Cmentarzu Srebrzysko.

Najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim Zmarłego składa Zarząd i pracownicy Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ