< Powrót
16
października 2015
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Jędrzej Szerle

Zmarł Tadeusz Keller

We wtorek 13 października, w wieku 94 lat, odszedł na wieczną wachtę Tadeusz Keller, harcerz związany z Kręgiem Harcerskim „Wodnik” w Gdańsku i Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni.

Tadeusz Keller urodził się 20 października 1920 roku w Strzemieszycach. Do gimnazjum uczęszczał w Częstochowie, gdzie od 1930 roku należał do drużyny harcerskiej „Trzecia Błękitna” im. Waleriana Łukasińskiego.  W 1937 roku przeniósł się z rodziną do Poznania, tam kontynuował naukę i dołączył do drużyny „Czternastka Błękitna” im. Stanisława Żółkiewskiego. Po wybuchu II wojny światowej był członkiem Szarych Szeregów, a w 1944 wziął udział w Powstaniu Warszawskim.

Po zakończeniu wojny zamieszkał w Gdańsku-Wrzeszczu. Studiował na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Budowy Okrętów, w Wyższej Szkole Handlu Morskiego oraz w Wyższej Szkole Ekonomicznej. Pracował m.in. w Zjednoczeniu Przemysłu Okręgowego oraz w Zakładzie Elektronicznej Techniki Obliczeniowej. W 1989 roku przeszedł na emeryturę.

Tadeusz Keller po przyjeździe na Wybrzeże w 1945 roku włączył się w rozwój harcerstwa w Gdańsku. 15 października 1945 roku został wodzem Akademickiego Kręgu Harcerskiego „Wodnik”, a później jako jego przedstawiciel członkiem Delegatury Wybrzeże PZŻ. W latach 1959-1967 związany był z Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni, gdzie pełnił stanowisko zastępcy komendanta. Był także projektantem łodzi żaglowej „Wydra”.

Najszczersze kondolencje Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego składa Zarząd i pracownicy Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Msza Święta żałobna odbędzie się w sobotę 17 października o godzinie 9 w kościele pw. św. Michała w Sopocie. Pogrzeb rozpocznie się o godzinie 10.30 na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ