< Powrót
31
grudnia 2021
Tekst:
Tomasz Falba
Zdjęcie:
mat. prasowe
2021 Rolex Fastnet Race

Znamy nagrodzonych Rejsami Roku

Już drugi rok z rzędu Jury najwyższych polskich trofeów żeglarskich zdecydowało się nie przyznawać głównej nagrody Srebrnego Sekstantu – Rejsu Roku 2021. Przyznano za to drugą i trzecią Nagrodę Honorową Rejs Roku 2021 oraz trzy wyróżnienia.

II Nagrodą Honorową „Rejs Roku 2021” Jury przyznało kapitanowi Bouwe Bekkingowi  który poprowadził załogą jachtu „Sailing Poland”, z godnymi odnotowania wynikami, w regatach „The Ocean Race Europe” – europejskiej edycji The Ocean Race. Po prawie pięćdziesięciu latach jacht z polską banderą wystartował w edycji europejskiej regat na trasie Lorient-Cascais-Alicante-Genua. Załoga „Sailing Poland” zajęła drugie miejsce w stawce siedmiu jachtów w klasie VO65. Żeglarze rywalizowali w maju i czerwcu w trzech etapach pełnomorskich oraz w dwóch wyścigach przybrzeżnych. Wynik jachtu „Sailing Poland” żeglującego pod banderą Yacht Klubu Polski Gdynia uznać należy za znaczący sukces.

III Nagrodę Honorową „Rejs Roku 2021” przyznano kapitanowi Zbigniewowi Gutkowskiemu który na trimaranie „Ultim’Emotion 2” z załogą Yacht Clubu Sopot wziął udział w 42 edycji prestiżowych, śródziemnomorskich regat Rolex Middle Sea Race na Malcie. Trasę wyścigu wytyczoną wokół Sycylii, na dystansie 600 Mm, pokonał w 40 godzin 13 minut i 27 sekund pokonując metę jako czwarta jednostka i ustanawiając polski rekord regat. Warto dodać, że w wyścigu uczestniczyły jeszcze cztery jachty z polskimi żeglarzami (trzy ukończyły wyścig).

Pełny Komunikat Jury

Rejs Roku – szkic historyczny

Dotychczasowi laureaci

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
7
+1
2
+1
0
+1
1
+1
1

PODZIEL SIĘ OPINIĄ