< Powrót
6
lutego 2017
Tekst:
Jerzy Sukow, dol
Zdjęcie:
Robert Hajduk /ShutterSail.com

Znamy wyniki bojerowych zmagań w Tolkmicku

W miniony weekend na Zalewie Wiślanym w Tolkmicku rozgrywano Mistrzostwa Polski w klasach DN Junior i Ice-Optimist. Odbyły się także I Regaty Bojerowe o Puchar UKS Tolkmicko, zaliczane do Pucharu Polski. Znamy wyniki zmagań w tych imprezach.

W zawodach juniorów, w obu klasach wzięło udział łącznie 44 zawodników i zawodniczek. W zmaganiach seniorów ścigało się 30 zawodników. Uczestnicy mogli cieszyć się doskonałymi warunkami na lodzie i stabilnym wiatrem.

Mistrzostwa Polski w klasie DN Junior i klasie Ice-Optimist      

Na starcie stawiło się 18 zawodników z 8 klubów w klasie DN i 26 zawodników z 10 klubów w klasie Ice-Optimist. W ciągu dwóch dni, na słonym lodzie o grubości 18-20 cm rozegrano komplet (10) wyścigów dla klasy DN Junior i 9 z zaplanowanych wyścigów dla klasy Ice-Optimist.

Warunki lodowe i wiatrowe (4-6m/s) pozwoliły na ustawienie długiej, 1800 metrowej trasy. Awarie sprzętowe zawodników i błędy taktyczne sprawiały, że dramaturgia zawodów była ogromna.

Ostatecznie w klasie DN Junior:
Mikołaj Mickiewcz, MKŻ Mikołajki
Jędrzej Wissuwa, OKŻ Olsztyn
Maciej Chmielewski, UKZ GROT OSIR Suwałki

Wśród kobiet:
Sara Piasecka, OKŻ Olsztym (4. overall)
Zuzanna Rybicka, CHKŻ Chojnice (10. overall)
Aleksandra Chmielewska, UKŻ GROT OSIR Suwałki

W klasie Ice-Optimist:
Gustaw Miciński, KKS Warmia Olsztyn
Cezary Sternicki, KS Baza Mrągowo
Mateusz Gigielewicz, KS Baza Mrągowo

Wśród dziewcząt:
Amelia Dziąba, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko (7. overall)
Joanna Fabisian, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko (10. overall)
Amelia Potejko, , MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko (12. overall)

MP w klasie DN Junior
MP w klasie Ice-Optimist

I Regaty o Bojerowy Puchar UKS TOLKMICKO w klasie DN

Na starcie stanęło 30 zawodników, w tym medaliści i uczestnicy  ostatnich Mistrzostw Świata i Mistrzostw Ameryki Północnej w USA. Przy świetnych warunkach lodowych i wiatrowych rozegrano komplet (12 wyścigów) na rekordowo długiej w tym sezonie trasie (2300 metrów pomiędzy górnym a dolnym znakiem).

Widać było, że nie wszyscy zawodnicy chcieli te regaty wygrać za wszelką cenę. Często zmiany w wynikach odzwierciadlają fakt, że już w następny weekend Mistrzostwa Polski i bojerowcy szukają prędkości w trymie,  ustawieniach sprzętu oraz doborze płóz.

Ostatecznie zwyciężył Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) przed Tomaszem Zakrzewskim (MKŻ Mikołajki) i Darkiem Kardasiem (AZS UWM Olsztyn)

Regaty Bojerowe o Puchar UKS Tolkmicko

PODZIEL SIĘ OPINIĄ