< Powrót
7
grudnia 2016
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Fb/ Zofia Klepacka
Zofia Klepacka podczas Finału Pucharu Świata w Melbourne.

Zofia Klepacka na prowadzeniu w Finale Pucharu Świata

5 grudnia w Melbourne rozpoczęły się pierwsze wyścigi Finału Pucharu Świata 2016. Po sześciu wyścigach w klasie RS:X pierwsze miejsce zajmuje Zofia Klepacka, a Agata Barwińska po czterech biegach w klasie Laser Radial jest ósma.

Odbywająca się w dniach 4-11 grudnia impreza jest finałem cyklu Pucharu Świata, który rozpoczął się również w tym australijskim mieście 7 grudnia 2015 roku. W zawodach uczestniczą dwie polskie zawodniczki – Zofia Klepacka (YKP Warszawa) i Agata Barwińska (MOS SSW Iława).

Po dwóch dniach wyścigów w klasie RS:X prowadzi Zofia Klepacka. Brązowa medalistka z igrzysk olimpijskich w 2012 roku zwyciężyła w trzech z sześciu wyścigów, dzięki czemu wyprzedza w klasyfikacji Hiszpankę Marinę Alabau Neirę, mistrzynię olimpijską z Londynu, oraz Yunxiu Lu z Chin.

W klasie Laser Radial po czterech wyścigach na ósmej pozycji jest Agata Barwińska. Żeglarka w trzech biegach zajmowała miejsca w pierwszej dziesiątce, ale w jednym została zdyskwalifikowana. Pierwsze miejsce w klasyfikacji zajmuje Holenderka Marit Bouwmeester – mistrzyni olimpijska z Rio i mistrzyni świata z 2011 i 2014 roku.

W Finale Pucharu Świata w Melbourne biorą udział klasy olimpijskie i kitesurfing. Do regat towarzyszących zaproszone zostały również klasy Hydrofoil CRX, Hydrofoil Kites, 29er, 420, Laser 4,7, Laser Radial, Minnow, Open BIC, Optimist, Sabre i Viper.

Zakończenie regat odbędzie się w niedzielę11 grudnia o godzinie 18.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ