< Powrót
11
grudnia 2016
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Fb/Zofia Klepacka

Zofia Klepacka najlepsza w Finale Pucharu Świata w Melbourne

W niedzielę 11 grudnia w Melbourne zakończyły się ostatnie regaty cyklu Pucharu Świata. W zawodach świetnie zaprezentowały się Polki – Zofia Klepacka wygrała rywalizację w klasie RS:X, a Agata Barwińska w klasie Laser Radial zajęła szóste miejsce.

Zofia Klepacka (YKP Warszawa) przez większą część regat prowadziła w klasyfikacji RS:X. Wprawdzie pierwszy wyścig w Melbourne zakończyła na siódmym miejscu, ale później było już tylko lepiej. Na dziesięć biegów żeglarka cztery razy była pierwsza oraz trzy razy druga i różnicą dwunastu punktów wyprzedziła następną w kolejności Manjię Zheng z Chin.

W Finale Pucharu Świata świetnie zaprezentowała się też Agata Barwińska (MOS SSW Iława). Zawodniczka w klasie Laser Radial po czterech biegach zajmowała ósme miejsce, ale dzięki udanym startom w drugiej części imprezy zdołała awansować na szóstą pozycję. Najlepsza w regatach okazała się Holenderka Marit Bouwmeester – mistrzyni olimpijska z Rio i mistrzyni świata z 2011 i 2014 roku.

W klasie RS:X mężczyzn zwyciężył Kiran Badloe z Holandii, w Laserze Cypryjczyk Pavlos Kontides, w Finnie Jake Lilley z Australii, w 49er Austriacy Benjamin Bildstein i David Hussl, w 49erFX Tess Lloyd i Eliza Solly z Australii, w 470 mężczyzn Australijczycy Mathew Belcher i William Ryan, w 470 kobiet Austriaczki Lara Vadlau i Jolanta Ogar, w Nacra 17 Jason Waterhouse i Lisa Darmanin z Australii, a w Formule Kite Oliver Bridge.

Finał Pucharu Świata w Melbourne kończył cykl regat o to trofeum, rozpoczętych 7 grudnia 2015 roku również w Melbourne. Później najlepsi żeglarze na świecie rywalizowali ze sobą w Miami, w USA (23-30 stycznia), we francuskim Hyères (25 kwietnia-1 maja), w Weymouth i Portland w Wielkiej Brytanii (6-12 czerwca) oraz w chińskim Qingdao (19-25 września).

Pierwsze regaty kolejnej edycji Pucharu Świata rozpoczną się 24 stycznia 2017 roku w Miami.

Pełne wyniki regat.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ