< Powrót
20
września 2021
Tekst:
Maciej Frąckiewicz
Zdjęcie:
Marta Skrzypkowska
Puchar Wójta Gminy Somonino
Karol Kowaliński (z lewej) i Alicja Grzylewska (z prawej)

ŻPK: Regaty o Puchar Wójta Gminy Somonino rozstrzygnięte

Alicja Grzylewska i Karol Kowaliński zostali zwycięzcami I Regat o Puchar Wójta Gminy Somonino w klasie Optimist, który odbył się w sobotę 18 września w Ostrzycach. Zawody zaliczane były do Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

Organizatorem regat był Uczniowski Klub Sportowy Gryf Goręczyno. Impreza była dofinansowana przez Gminę Somonino oraz Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. W ciągu tylko jednego dnia rywalizacji udało się przeprowadzić aż pięć wyścigów.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii dziewcząt stanęła Alicja Grzylewska (GKM Cedrus Błotnik), która trzykrotnie mijała linię mety jako pierwsza, raz była druga i raz przypłynęła trzecia. Bardzo blisko niej żeglowała Weronika Starostecka (UKS Tolkmicko), która straciła do zwyciężczyni zaledwie dwa punkty. Na trzeciej pozycji ściganie ukończyła Zofia Dawidowska (UKS Gryf Goręczyno).

Wśród chłopców rywalizację zdominowali zawodnicy klubu UKŻ OPTI CWM GDYNIA, a sytuacja na czele stawki zmieniała się z wyścigu na wyścig. Ostatecznie najlepszy okazał się Karol Kowaliński, który zgromadził tyle samo punktów, co drugi w klasyfikacji Antoni Kucharski. O końcowym zwycięstwie zadecydowała wygrana w ostatnim biegu. Z trzeciego miejsca cieszył się Franciszek Kucharski, który stracił do kolegów zaledwie jeden punkt.

Kolejne regaty z cyklu Żeglarskiego Pucharu Kaszub odbędą się w dniach 25-26 września w Złotej Górze i będą zarazem XV Mistrzostwami Kartuz.

Wyniki regat

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ