< Powrót
28
października 2016
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Klasa humanistyczna z edukacją morską z Gimnazjum nr 11.

Związek z klasą

W czwartek 27 października Pomorski Związek Żeglarski podpisał porozumienie o współpracy z Gimnazjum nr 11 im. Polskich Noblistów w Gdyni. Efektem będą zajęcia żeglarskie dla utworzonej w tym roku szkolnym, klasy humanistycznej z edukacją morską.

Na mocy podpisanej umowy, w  Pomorskiej Szkole Żeglarstwa i Edukacji Morskiej, prowadzonej przez Pomorski Związek Żeglarski, będą się odbywały warsztaty i ćwiczenia żeglarskie. Przez trzy lata nauki młodzież pozna podstawy żeglarstwa i będzie miała możliwość zdobycia patentu żeglarza jachtowego.

– Gimnazjaliści przekonają się, że geografia, historia i matematyka ma zastosowanie praktyczne i lekcje naprawdę przydają się w normalnym życiu – mówi Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego. – Być może żeglarstwo stanie się ich pasją, ale na pewno przeżyją wspaniałą przygodę.

Pomysł na utworzenie klasy z edukacją morską pojawił się w ubiegłym roku, kiedy Bożena Meller, nauczycielka języka polskiego z Gimnazjum nr 11 nawiązała kontakt Pomorską Szkołą Żeglarstwa i Edukacji Morskiej.

– Postanowiłam sprawdzić, czy prowadzone tam zajęcia się uczniom spodobają – opowiada nauczycielka. – Pomysł wypalił, dlatego stworzyliśmy klasę o profilu żeglarskim.

Warsztaty poprowadzą wykładowcy z Pomorskiej Szkoły Żeglarstwa i Edukacji Morskiej, a współpracę koordynował będzie Leopold Naskręt, sekretarz Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Do podpisania umowy doszło podczas ślubowania uczniów klas pierwszych Gimnazjum nr 11. Dokument podpisała Danuta Maliszewska, dyrektor szkoły, Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego i Leopold Naskręt, sekretarz PoZŻ. 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ