< Powrót
2
września 2015
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Fragment Atlasu Nawigacyjnego Reniera Ottensa z 1739 r.

Życie nad Bałtykiem oczami historyków

W dniach 3-4 września w Międzynarodowym Bałtyckim Parku Kulturowym Faktoria w Pruszczu Gdańskim odbędzie się druga edycja międzynarodowej konferencji badawczej „Origines et mutationes circa principio Mare Balticum”, poświęconej krajom leżącym nad Morzem Bałtyckim.

Badacze z całej Europy debatować będą nad hasłem tegorocznego spotkania – „wymiana i władza”. Będzie można usłyszeć referaty poświęcone zarówno słowiańskiej ceramice odnajdywanej w Skandynawii, życiu marynarzy w XVII-wiecznym Gdańsku, jak i chłopom z Oksywia, którzy na okrętach szukali wolności.

Na konferencji zabiorą głos archeolodzy, historycy i historycy sztuki reprezentujący Gdańsk, Kraków, Tybingę, Winchester czy Kłajpedę. Zarówno referaty, jak i dyskusja będą prowadzone w języku angielskim. Zostaną jednak przygotowane streszczenia wystąpień w języku polskim. Wstęp wolny.

Konferencja jest organizowana przez pracowników i doktorantów Wydziałów Historycznego oraz Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, we współpracy z Miastem Pruszcz Gdański.

Program

Więcej informacji: www.origines.ug.edu.pl

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ