< Powrót
5
czerwca 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Bartosz Bartnicki
Mechelinek
73 Optimiściarzy rywalizowało w tegorocznym Pucharze Mechelinek.

101 łódek rywalizowało w Pucharze Mechelinek 2023

Zawodnicy z klas Optimist, Cadet, Korsarz i grupy Open U24 rywalizowali w weekend 3-4 czerwca w Pucharze Mechelinek. Regaty są częścią IX Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

Za nami drugie zawody tegorocznej edycji ŻPK. Po zmaganiach w Kolbudach przyszedł czas na regaty w Mechelinkach. W imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie Port Mechelinki tradycyjnie frekwencja nie zawiodła – na Zatoce Puckiej pojawiło się ponad sto łódek i zawodników.

Mechelinek

Fot. Bartosz Bartnicki

W klasie Optimist grupa C, w której wystartowało 73 młodych żeglarzy, w klasyfikacji generalnej zwyciężyła Alicja Wajda (Port Mechelinki), wyprzedzając Liwię Styn (KS Zatoka Puck) i Tymoteusza Dalszewskiego (MKŻ Arka Gdynia). W klasie Cadet całe podium zajęli zawodnicy z Żeglarskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Stężyca. Pierwsza była załoga Filip Nowak i Ignacy Rambowski, druga Jakub Klasa i Gracjan Chabowski, a trzecia Julia Czapiewska i Lena Kedrowska.

Najlepsza w grupie Open U24 okazała się załoga Ania Łyczko i Igor Chabowski (ŻUKS Stężyca). Kolejne miejsca na podium zajęli zaś Aleksander Handrych i Zuzanna Świtała (UKS Wodniacy Garczyn) oraz Adrian Wenta (UKS Wiking Kamienica Królewska). W rywalizacji Korsarzy – niezaliczanej do Żeglarskiego Pucharu Kaszub – zwyciężył Robert Kłakulak (LKS/ChKŻ), wyprzedzając Michała Dominiaka i Tomasza Wysockiego (Port Mechelinki) oraz Milenę Maciuszko i Annę Baran (Sailing Legia).

Mechelinek

Kolejną imprezą w kalendarzu IX Żeglarskiego Pucharu Kaszub będą Regaty o Puchar Jezior Chmieleńskich. Odbędą się one w weekend 15-16 lipca na jeziorach Kłodno i Raduńskim.

Organizatorem Pucharu Mechelinek było Stowarzyszenie Port Mechelinki, a współorganizatorem Pomorski Związek Żeglarski. Koordynatorem Żeglarskiego Pucharu Kaszub jest Pomorski Związek Żeglarski, a patronem medialnym portal Żeglarski.info. Regaty są dofinansowane przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ