< Powrót
29
maja 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Przemysław Dymarkowski
Gminy Kolbudy
Puchar Wójta Gminy Kolbudy rozegrany został na wodach zbiornika Bielkówko.

IX Żeglarski Puchar Kaszub zainaugurowany w Kolbudach

38 Optimiściarzy z grupy C i D rywalizowało w weekend 27-28 maja w Pucharze Wójta Gminy Kolbudy. Była to pierwsza w tym roku impreza z cyklu Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

Na wodach zbiornika Bielkówko w Kolbudach rozegrano w sobotę i niedzielę Puchar Wójta Gminy Kolbudy. Wzięło w nim udział trzydziestu ośmiu zawodników klasy Optimist – czternastu zawodników z grupy D i dwudziestu czterech w grupie C. Przez dwa dni rozegrano osiem wyścigów z piętnastu planowanych.

W grupie D siedem pierwszych miejsc zajęli zawodnicy z klubu OPTI CWM Gdynia. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Apolonia Ryś, wyprzedzając Leona Kolasińskiego i Maję Banaś. Czwarty był Aleksander Stosio, piąty Aleks Daenen, a szósty Julian Lachowicz.

Gminy Kolbudy

Uczestnicy Pucharu Wójta Gminy Kolbudy.
Fot. Przemysław Dymarkowski

W grupie C w klasyfikacji generalnej najlepsza była Tatiana Hrycyna z UKS Navigo Sopot, druga była Weronika Starostecka (UKS Tolkmicko), a trzeci Kuba Świtalski (UKS Wodniacy Garczyn). Kolejne miejsca zajęli Igor Bukowski (OPTI CWM Gdynia), Vivienne Jankowska (UKS Navigo Sopot) i Michał Bąk (KS Tafii Kolbudy).

Kolejną imprezą w kalendarzu IX Żeglarskiego Pucharu Kaszub będzie Puchar Mechelinek. Odbędzie się on w przyszły weekend, 3-4 czerwca. Szczegółowe informacje.

Organizatorem Pucharu Wójta Gminy Kolbudy był Klub Sportowy Tafii Kolbudy. Koordynatorem Żeglarskiego Pucharu Kaszub jest Pomorski Związek Żeglarski, a patronem medialnym portal Żeglarski.info. Regaty są dofinansowane przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ