< Powrót
11
maja 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Bartosz Cirocki/Sportnakaszubach
Żeglarskiego Pucharu Kaszub
Żeglarski Puchar Kaszub ponownie zawita na jezioro Brodno Wielkie.

Nadchodzi IX edycja Żeglarskiego Pucharu Kaszub

Sześć imprez odbędzie się w tym roku w ramach IX Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Pierwsze regaty wystartują już 27 maja w Kolbudach.

Za nieco ponad dwa tygodnie wystartuje kolejna edycja Żeglarskiego Pucharu Kaszub – cyklu regat skierowanych do młodych zawodników. W ubiegłym roku w sześciu imprezach uczestniczyło blisko 250 żeglarzy. W tym roku liczba regat nie ulegnie zmianie.

– Bazujemy na wszystkich naszych stałych miejscach, które od początku są trzonem Żeglarskiego Pucharu Kaszub: Mechelinkach, Chmielnie, Wdzydzach i Brodnicy Górnej – tłumaczy Filip Lipski, trener-koordynator Pomorskiego Związku Żeglarskiego. – Od ubiegłego roku dołączyły do nas też Kolbudy. Głównym założeniem jest rywalizacja grup D i C klasy Optimist. Grupa D, czyli dawna 0, to debiutanci, którzy dopiero zaczynają przygodę z żeglarstwem regatowym. Ma to być dla nich zabawa i miękkie wprowadzenie we współzawodnictwo. Grupa C to dzieci, które szkolą się w żeglarstwie kolejny rok i potrafią sprawnie przepłynąć całą trasę regatową.

Oprócz Optimistów w rywalizacji będzie można uczestniczyć także w klasie Cadet oraz w grupie Open U24.

Pierwsza impreza IX Żeglarskiego Pucharu Kaszub odbędzie się w weekend 27-28 maja w Kolbudach i będą to Regaty rozgrzewkowe. Następnie w dniach 3-4 czerwca zaplanowano Puchar Mechelinek. 15 i 16 lipca żeglarze będą mieli okazję pościgać się w Regatach o Puchar Jezior Chmieleńskich. W weekend 5-6 sierpnia rywalizacja przeniesie się do Wdzydz, gdzie zaplanowano Puchar Wójta Gminy Kościerzyna i mistrzostwa Pomorza w kl. Cadet. Cykl zamkną dwuczęściowe mistrzostwa Kartuz, które odbędą się w dniach 23-24 września i 7-8 października.

Koordynatorem Żeglarskiego Pucharu Kaszub jest Pomorski Związek Żeglarski, a patronem medialnym portal Żeglarski.info. Regaty są dofinansowane przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Strona Żeglarskiego Pucharu Kaszub

Kalendarz IX Żeglarskiego Pucharu Kaszub

Regulamin IX Żeglarskiego Pucharu Kaszub

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ