< Powrót
19
lipca 2021
Tekst:
Jędrzej Szerle, Joanna Czerwionka
Zdjęcie:
Marian Cimiengo
Puchar Jezior Chmieleńskich
Rywalizacja Optimiściarzy podczas Regat o Puchar Jezior Chmieleńskich.

137 zawodników walczyło o Puchar Jezior Chmieleńskich

W weekend 17 i 18 lipca na jeziorach Kłodno i Raduńskim Dolnym odbywały się zmagania w Regatach o Puchar Jezior Chmieleńskich. Impreza była częścią VII Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

Kolejny frekwencyjny sukces odnieśli organizatorzy Regat o Puchar Jezior Chmieleńskich – Sekcja Żeglarska KS Damroka i Kaszubski Klub Żeglarski „Dulka”, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. 137 żeglarzy rywalizowało na dwóch kaszubskich jeziorach – Kłodno i Raduńskim Dolnym. To podobna liczba do ubiegłorocznej, kiedy ścigało się ponad 100 jachtów.

– Na jeziorze Kłodno odbyły się wyścigi w klasach Optimist 0 i UKS oraz Cadet, a na Jeziorze Raduńskim Dolnym jachtów kabinowych, Omeg i grupy Open – tłumaczy Joanna Czerwionka, organizatorka. – Regaty rozegrano w dobrych warunkach pogodowych.

W klasie Optimist 0 dwa pierwsze miejsca zajęły zawodniczki z OPTI CWM Gdynia, Iga Chylińska i Maja Chylińska. Trzecie zaś Weronika Starostecka z UKS Tolkmicko. W Optimist UKS zwyciężyła Joanna Roman z KS AZS AWFiS Gdańsk. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci OPTI CWM Gdynia – Aleksandra Kosowska i Maksymilian Lewandowski.

Z kolei w klasie Cadet zawody z pierwszą lokatą zakończyła załoga Patryk Ulaczyk i Maciej Dowbosz z UKŻ Lamelka Kartuzy, która zwyciężyła w pięciu z sześciu przeprowadzonych wyścigów. Zawodnicy z Kartuz wyprzedzili dwie załogi z ŻUKS Stężyca – Zofię Wolską i Wiktorię Krauze oraz Annę Łyczko i Julię Czapiewską. Podczas regat uhonorowano także okolicznościowymi dyplomami najmłodszych uczestników – ośmioletnią Łucję Zdziebłowską z GKM Cedrus oraz siedmioletniego Kacpra Tyszkę z UKS Wiking.

Na Jeziorze Raduńskim Dolnym w rywalizacji jachtów kabinowych w grupie A najlepszy okazał się jacht „Amber Lagoon” ze sternikiem Jerzym Grzegorzewskim i załogą – Agnieszką Saganowską i Maciejem Saganowskim. W grupie B triumfował „Galancik” ze sternikiem Jerzym Majkowskim i Sławomirą Rejmus jako załogantką.

Wśród Omeg zwyciężył jacht POL 275 ze sterniczką Julią Zdrojewską oraz Janem Romańczukiem, Bogdanem Synowcem i Januszem Bickim w załodze. W grupie Open zaś jacht „Przyjaciel” ze sternikiem Andrzejem Lemanem oraz Malwiną Deją, Karolem Deją, Marcinem Kosałą, Marcinen Mormonem w załodze.

Regaty o Puchar Jezior Chmieleńskich wchodzą w skład VII Żeglarskiego Pucharu Kaszub, którego współorganizatorem jest Pomorski Związek Żeglarski, a patronem medialnym portal Żeglarski.info. Kolejną imprezą z tego cyklu będzie Puchar Wójta Gminy Kościerzyna, który odbędzie się w dniach 7-8 sierpnia we Wdzydzach.

Wyniki Regat o Puchar Jezior Chmieleńskich dla klas Optimist i Cadet

Wyniki Regat o Puchar Jezior Chmieleńskich dla jachtów kabinowych, Omeg i grupy Open

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ