< Powrót
3
czerwca 2019
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
3x100 Sailing/Facebook
3x100 Sailing

3×100 Sailing – pierwsze pływanie będzie po wakacjach

Ekipa 3×100 Sailing walczy z sesją studencką i buduje swoje trzy Setki. Edyta Krakowiak oraz bracia Rafał i Adam Radeccy wytrwale przygotowują się do udziału w regatach Setką przez Atlantyk 2020. Pisaliśmy już o nich na łamach Żeglarski.info.

– Sesja na uczelni jeszcze trwa, ale niebawem się skończy i będziemy mieli więcej czasu na robotę przy łódkach – mówi Adam Radecki. – Teraz jesteśmy na takim etapie, że ja i Edyta mamy zabudowane kabiny. Rafał też niebawem będzie miał swoją gotową. Łódki są odwrócone i w wakacje zabierzemy się za laminowanie. Na tej pracy teraz będziemy się koncentrować.

Ostatnie tygodnie młodzi szkutnicy poświęcili na budowę kokpitów. Kilka dni temu odebrali zamówione jakiś czas temu dekle. Cześć z nich posłuży w ich Setkach jako otwory kontrolne do bakist z materiałem wypornościowym, a część jako wywietrzniki i dodatkowe oświetlenie w dziobowej części łódki.

– Chcemy we wrześniu zejść z łódkami na wodę – deklaruje Adam. – Planujemy popływać w Górkach Zachodnich. Możliwe, że zrobimy jak Szymon Kuczyński, który swoją łódkę zrzucił na któreś jezioro jeszcze bez bulba kilowego. Mam jednak nadzieję, że nam uda się już z całą kilową. Musimy przetestować jachty, żeby sprawdzić, co trzeba poprawić. No i zobaczyć jak w ogóle spisują się na wodzie. Cały czas też je doposażamy.

Z młodymi szkutnikami będzie można spotkać się 15 czerwca podczas Rajdu Urzecze na terenie Warszawskiego Klubu Wodniaków. Przed klubowym hangarem zaprezentują swoje Setki, opowiedzą o ich budowie i planach związanych ze startem w przyszłorocznych regatach Setką przez Atlantyk.

Cały czas 3×100 Sailing prowadzi zbiórkę na portalu Patronite. Za pośrednictwem tej strony można wesprzeć żeglarzy w ich marzeniu o starcie w regatach Setką przez Atlantyk. Trzecia ich edycja zaplanowana jest na przyszły rok. Jak dotąd z zebranych środków trójka przyjaciół kupiła apteczki.

Aktualne informacje o postępach przy budowie  łódek można znaleźć też na Facebooku.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ