< Powrót
24
lutego 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Kuba Antoniak/Marcin Mickiewicz
420 & 470 The Carnival
Polskie załogi startujące w 420 & 470 The Carnival Race.

420 & 470 The Carnival Race: Bez zwycięstwa w San Remo

Dziesiąte miejsca Zofii Korsak i Karoliny Cendrowskiej oraz Patryka Kosmalskiego i Tomasza Lewandowskiego to nasze najlepsze wyniki w 420 & 470 The Carnival Race.

W organizowanych w dniach 21-24 lutego w San Remo we Włoszech regatach 420 & 470 The Carnival Race od lat z sukcesami startują Polacy. W ubiegłym roku Kacper Paszek i Bartosz Reiter (Olsztyński Klub Żeglarski) zajęli w nich pierwsze miejsce. Niestety teraz tego sukcesu nie udało się powtórzyć, ale nasze załogi nie spisały się źle.

W klasie 420 Kobiet wystartowało czterdzieści sześć teamów, a najlepiej z Polek zaprezentowały się Zofia Korsak i Karolina Cendrowska (MKS Dwójka Warszawa), które zajęły dziesiąte miejsce. Na dwudziestej pierwszej lokacie uplasowały się ich klubowe koleżanki, Magdalena Jagiełło i Nina Machowicz. Zwyciężyły Melina Pappa i Maria Tsamopoulou z Grecji.

W klasie 420 Open rywalizowały osiemdziesiąt dwie załogi. Najwyżej w klasyfikacji regaty ukończyli Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski (Chojnicki Klub Żeglarski/Olsztyński Klub Żeglarski), zajmując dziesiąte miejsce. Zwyciężyli Francuzi Ange Delerce i Timothée Rossi. Z kolei nasza jedyna załoga w klasie 470, Mateusz Krasowski i Filip Zalewski (MKS Dwójka Warszawa), zmagania zakończyła na czterdziestej lokacie. Pierwsze miejsce na podium przypadło Szwedom – Antonowi Dahlbergowi i Frederikowi Bergstromowi.

Wyniki 420 Kobiet

Wyniki 420 Open

Wyniki 470

PODZIEL SIĘ OPINIĄ