jsz
Raffaele Barbera
San Remo

Kacper Paszek i Bartosz Reiter pierwsi w San Remo

Trzy wygrane wyścigi dały zawodnikom Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego, Kacprowi Paszkowi i Bartoszowi Reiterowi, zwycięstwo w klasie 420 w Regatach Karnawałowych. Zawody w San Remo zakończyły się w niedzielę 25 lutego.

Kolejny raz miasto na włoskiej Riwierze, w którym w 2016 roku Hanna Dzik i Julia Szmit (YKP Gdynia/ MBSW/UKŻR Giżycko) zdobyły mistrzostwo świata w klasie 420, okazało się szczęśliwe dla Polaków. W rozpoczętych w czwartek, 22 lutego wyścigach klas 420 wystartowało sto dwadzieścia osiem załóg. Najlepsi okazali się Kacper Paszek i Bartosz Reiter.

Zwodnicy Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego wygrali trzy z pięciu przeprowadzonych wyścigów, a w dwóch pozostałych zajęli czwarte miejsca. Dzięki temu wygrali, z przewagą aż czternastu punktów nad drugą załogą – Tommasem Cilli i Brunem Mantero z Włoch. W ubiegłym roku Kacper i Bartek na Regatach Karnawałowych uplasowali się na siódmej pozycji w grupie Open.

Szesnaste miejsce w klasyfikacji zajęli Mateusz Krasowski i Julian Gloeh (MKS Dwójka Warszawa), trzydzieste piąte Gabriela Czapska i Hanna Rajchert (KS Spójnia Warszawa / MKS Dwójka Warszawa), a trzydzieste ósme Mateusz Szweda i Adrian Dubowski (KS Spójnia Warszawa). Pozostali Polacy zajmują dalsze lokaty. W klasie 470 nasi zawodnicy nie startowali.