Grzegorz Puławski
Małych Żagli 2020
Najlepsi chłopcy BIC Techno 293 6.8.

48 windsurferów ścigało się w Energa Pucharze Małych Żagli 2020

Kalina Szostek w BIC Techno 293 4.0, Ryszard Zemfler w 5.8 i Maja Cituk w 6.8 to najlepsi zawodnicy zakończonych w niedzielę 23 sierpnia w Łebie regat Energa Puchar Małych Żagli 2020.

Dwudniowe zawody na Bałtyku zorganizował Łebski Klub Żeglarski. 48 zawodników rywalizowało w windsurfingowej klasie Techno 293 w trzech kategoriach – 4.0, 5.8 i 6.8.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z regat – mówi Grzegorz Puławski, komandor Łebskiego Klubu Żeglarskiego. – Warunki dopisały, było słonecznie i ciepło, choć pierwszego dnia wiatr był dosyć słaby. Za to drugiego wiało już silniej i zawodnicy mieli dużo radości pływając w ślizgu.

W grupie 4.0 na podium stanęli zawodnicy z Pomorza. Kalina Szostek zwyciężyła, drugi był Krzysztof Czuryło (oboje z Gdańskiego Klubu Żeglarskiego), a trzeci Olaf Podbielski (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Oni też zajęli pierwsze trzy miejsca w Pucharze Małych Żagli, w którym klasyfikowani są zawodnicy z województwa pomorskiego.

W BIC Techno 293 5,8 najlepszy był Ryszard Zemfler (Gdański Klub Żeglarski), drugie miejsce zajął Gustaw Trybek, a trzecie Jan Rodziewicz (obaj z SKŻ Ergo Hestia Sopot). Ci zawodnicy zajęli też najwyższe miejsca w klasyfikacji Pucharu Małych Żagli. W grupie 6.8 natomiast zwyciężyła Maja Cituk (Giżycka Grupa Regatowa), wyprzedzając Michała Wojtasia (Łebski Klub Żeglarski) i Franciszka Blocka (Pucki Klub Żeglarski Na Fali).

Organizatorem regat był Łebski Klub Żeglarski, a partnerem Pomorski Związek Żeglarski. Partnerami Pucharu Małych Żagli są Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu i Pomorski Związek Żeglarski, a środki na realizację regat pochodzą z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i zostały przekazane w ramach realizowanego przez Pomorską Federację Sportu Programu Rozwoju Sportu.

Ostatnia, finałowa impreza tegorocznego cyklu Puchar Małych Żagli odbędzie się w dniach 12-13 września w Osieku, a jej organizatorem jest UKS Kałębie.