< Powrót
14
lipca 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Hanna Kajeta
łodzi
Regaty na jeziorze Brodno Wielkie.

93 jachty dla pomorskich samorządów

Urząd Gminy Pruszcz Gdański ogłosił przetarg nieograniczony na zakup 93 łodzi żaglowych. Mają to być jachty mieczowe z laminatu. Będą służyć mieszkańcom Pomorza.

6 lutego w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego 23 pomorskie samorządy podpisały deklarację zakupu 100 łodzi żaglowych. Po pięciu miesiącach zamówienie publiczne w tej sprawie w imieniu wszystkich samorządów ogłosiła Gmina Pruszcz Gdański. Ostatecznie nie na 100 łodzi, lecz 7 mniej.

– W zamówieniu jest mowa o 93 łódkach, ponieważ dwie gminy – Ustka i Kościerzyna – zrezygnowały odpowiednio z pięciu i dwóch jachtów – tłumaczy Marzena Maciuk z Urzędu Gminy Pruszcz Gdański. – Musieliśmy się dostosować do ich ostatecznego stanowiska.

Samorządy chcą kupić mieczowe łodzie żaglowe z laminatu. Mają służyć do nauczania żeglarstwa, podnoszenia kwalifikacji żeglarskich, udziału w regatach oraz pływania rekreacyjnego.

Oferty z dokumentami składać należy do 11 sierpnia do godziny 10. Zostaną otwarte tego samego dnia o godzinie 12 – co będzie można oglądać je online na stronie gminy. O tym, która firma dostarczy 97 łódek do pomorskich samorządów dowiemy się w ciągu 60 dni.

Szczegóły zamówienia

Projekt jest realizowany na stulecie powrotu Pomorza do Polski, w ramach przedsięwzięć strategicznych województwa pomorskiego – „Pętla Żuławska i Zatoka Gdańska” i „Pomorskie Szlaki Kajakowe”.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ