< Powrót
12
marca 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
arch. Pawła Wilkowskiego
Janusz Maziarz
Paweł Wilkowski przybliży filozofię bezpieczeństwa.

Akademia Regatowa 2019: Po pierwsze bezpieczeństwo

Paweł Wilkowski i Janusz Maziarz będą prelegentami na kolejnych zajęciach Akademii Regatowej 2019. Wykład odbędzie się w środę 13 marca.

Za nami już połowa tegorocznego szkolenia regatowego, organizowanego przez Pomorski Związek Żeglarski we współpracy z Komisją Żeglarstwa Morskiego Polskiego Związku Żeglarskiego. Do tej pory prelekcje w Akademii Regatowej wygłosili Piotr Adamowicz, Daniel Krokosz, Ada Osińska i Marek Zwierz. W środę 13 marca kolejnymi wykładowcami będą żeglarz i organizator regat Paweł Wilkowski oraz wicedyrektor SAR Janusz Maziarz, którzy opowiedzą o bezpieczeństwie żeglugi.

– Na początku przybliżę filozofię bezpieczeństwa, czyli powiem czym ono jest – zapowiada Paweł Wilkowski. – Następnie przejdę do przepisów związanych z bezpieczeństwem podczas regat morskich. Czyli od konwencji o zapobieganiu zdarzeniom na morzu, przez przepisy regatowe i Offshore Special Regulations, po uregulowania instrukcji żeglugi i zawiadomienia o regatach. W drugiej części o praktyce – działaniu różnych systemów ratownictwa i procedurach zachowania – opowie Janusz Maziarz, wicedyrektor SAR.

Paweł Wilkowski ma bogate doświadczenie zarówno jako żeglarz regatowy, startujący w wyścigach morskich od 1982 roku, jak i organizator imprez – od 2016 roku przeprowadza na Bałtyku cykl regat załóg dwuosobowych. Z kolei Janusz Maziarz jest kapitanem żeglugi wielkiej i zastępcą dyrektora Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa ds. operacyjnych.

Wykład odbędzie się w środę 13 marca w Szkole Morskiej w Gdyni (ul. Polska 13A, 81-339) w godzinach 18-20. Koszt uczestnictwa w ośmiu wykładach Akademii Regatowej wynosi 40 zł.

Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem: biuro@pozz.org.pl. Organizatorem szkolenia jest Pomorski Związek Żeglarski, a koordynatorem Andrzej Mielicki (tel. 501 495 637, e-mail: andrzej.mielicki@pozz.org.pl).

PODZIEL SIĘ OPINIĄ