< Powrót
19
lutego 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Marek Zwierz
Dr Marek Zwierz podczas IV Żeglarskiej Konferencji Bezpieczeństwa 2018.

Akademia Regatowa 2019: Pogoda dla żeglarzy

Zapraszamy na kolejny wykład tegorocznej edycji Akademii Regatowej. Prelegentem w środę 20 lutego będzie dr Marek Zwierz, który opowie o meteorologii.

Za nami już trzy spotkania w ramach szkolenia regatowego. 16 stycznia o teorii żeglowania opowiedział Piotr Adamowicz, 23 stycznia dr Daniel Krokosz przybliżył problem stresu, a 6 lutego Ada Osińska omówiła różne rodzaje żagli. Kolejny wykład poświęcony zostanie meteorologii.

– Opowiem o tym, w jaki sposób pozyskać i wykorzystać prognozy pogody – tłumaczy dr Marek Zwierz. – Jakie są prognozy, jakich potrzebujemy i na co zwrócić uwagę. Skupię się na regatach offshorowych w rejonie Bałtyku – dobra znajomość pogody może wpłynąć na ich ostateczny wynik.

Dr Marek Zwierz na meteorologii zna się jak mało kto – pracuje w Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk, wspierał sporządzaniem prognoz pogody polskich olimpijczyków, jest również dziennikarzem piszącym o żeglarstwie.

Wykład odbędzie się w środę 20 lutego w Szkole Morskiej w Gdyni (ul. Polska 13A, 81-339) w godzinach 18-20. Koszt uczestnictwa w ośmiu wykładach Akademii Regatowej wynosi 40 zł.

Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem: biuro@pozz.org.pl. Organizatorem szkolenia jest Pomorski Związek Żeglarski, a koordynatorem Andrzej Mielicki (tel. 501 495 637, e-mail: andrzej.mielicki@pozz.org.pl).

PODZIEL SIĘ OPINIĄ