< Powrót
22
stycznia 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Jędrzej Szerle
Akademii Regatowej
Dr Daniel Krokosz.

Akademia Regatowa 2019: jak radzić sobie ze stresem?

Dr Daniel Krokosz będzie drugim prelegentem Akademii Regatowej. W środę 23 stycznia psycholog z AWFiS w Gdańsku opowie o stresie regatowym.

Trwa tegoroczna edycja szkolenia regatowego, zorganizowanego przez Pomorski Związek Żeglarski we współpracy z Komisją Żeglarstwa Morskiego Polskiego Związku Żeglarskiego, rozpoczęła się 16 stycznia wykładem żeglarza i inżyniera Piotra Adamowicza. Drugim prelegentem Akademii Regatowej będzie dr Daniel Krokosz, adiunkt w Zakładzie Psychologii Zdrowia Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

– Podczas wykładu opowiem o tym czym jest stres, jak może się objawiać, jakie sytuacje go powodują – zapowiada dr Daniel Krokosz. – Przedstawię również, jakie rozwiązania proponują współczesne koncepcje naukowe, jak możemy sobie z nim poradzić, jak możemy trenować, żeby nie występował lub w mniejszym zakresie. Będzie mowa o technikach zatrzymywania myśli, oddechowych czy wyznaczania krótkoterminowych celów. Nie zabraknie też technik komunikacyjnych.

Dr Daniel Krokosz swojej praktyce zawodowej pracował z żeglarzami pływającymi w klasach 29er, 49erFX oraz kadrą B 49er. Prowadził również zajęcia z Treningu Mentalnego Żeglarzy klas juniora młodszego, organizowanych przez Pomorski Związek Żeglarski i Pomorską Federację Sportu.

Wykład odbędzie się w środę 23 stycznia w Szkole Morskiej w Gdyni (ul. Polska 13A, 81-339) w godzinach 18-20. Koszt uczestnictwa w ośmiu wykładach Akademii Regatowej wynosi 40 zł.

Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem: biuro@pozz.org.pl. Organizatorem szkolenia jest Pomorski Związek Żeglarski, a koordynatorem Andrzej Mielicki (tel. 501 495 637, e-mail: andrzej.mielicki@pozz.org.pl).

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ