Patrik Pollak/ SVK1 Media
Europy Techno
POL 122 Aleksandra Wasiewicz

Aleksandra Wasiewicz ósma w Mistrzostwach Europy klasy Techno 293

W Michmoret w Izraelu zakończyły się dzisiaj, 21 sierpnia, Mistrzostwa Europy w klasie Techno 293. Na starcie stanęło 168 zawodników.

Żeglarze musieli zmierzyć się z bardzo wysoką temperaturą. Naprzeciw temu wyzwaniu wyszła komisja regatowa. Zawodnicy ścigali się w dwóch turach. Część startowała o godzinie 10, a pozostali o 15. Jednego dnia tylko nie odbyły się wyścigi i to nie za sprawą wiatru, a z powodu zbyt wysokich fal uniemożliwiających wyjście z portu. Ponieważ Izrael znajduje się daleko od większości państw Europy i przyjazd samochodem nie wchodził w grę, to aż 100 zawodników startowało na sprzęcie wypożyczonym na miejscu.

Żeglarze rywalizowali w kategoriach wiekowych do 17 i do 15 roku życia.

– Nasi zawodnicy pojechali na mistrzostwa Europy jeszcze bez presji na wynik medalowy, ale z pewnością z nadzieją na dobry rezultat i bezcenne doświadczenie – pisano wczoraj na stronie Sopockiego Klubu Żeglarskiego.

Ubiegłoroczna wicemistrzyni Europy U15, Aleksandra Wasiewicz (SKŻ Ergo Hestia Sopot), tym razem, w wyższej kategorii wiekowej, zajęła 8 miejsce. Można więc uznać, że cel został zrealizowany.

Wśród dziewcząt z Polski startowała też Nell Ryan (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Regaty zakończyła na 20 miejscu.

Z polskich zawodników najwyżej uplasował się Krzysztof Żarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który zajął 21 miejsce. Zaraz za nim w klasyfikacji końcowej znalazł się jego klubowy kolega, zeszłoroczny mistrz Europy U15, Konrad Machura.

Pozostali Polacy zajęli odpowiednio miejsca:

25. Filip Dmochowski (GKŻ Gdańsk)
29. Michał Lis (KS Baza Mrągowo)
32. Dawid Sykuła (SKZ Ergo Hestia Sopot)
52. Julian Wardaszko (SKZ Ergo Hestia Sopot)

Tym razem w polskiej reprezentacji nie było zawodników w kategorii U15.

Mistrzyniami i mistrzami Europy zostali, we wszystkich kategoriach, zawodnicy gospodarzy. W grupie wiekowej do 17 roku życia zwyciężyli, w damskiej flocie, Mika Kafri, a w męskiej Rotem Lev. W kategorii U15, najlepsza była Tamar Steinberg, a wśród chłopców Daniel Halperin.