< Powrót
24
października 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Patrik Pollak/SVK1 Media
Europy Techno 293
Konrad Machura z SKŻ Ergo Hestia Sopot podczas wyścigów.

Mistrzostwa Europy Techno 293: Polacy walczą o medale

Dobrze spisują się nasi reprezentanci w mistrzostwach Europy Techno 293. Po trzech dniach wyścigów drugie miejsce w grupie U15 zajmuje Konrad Machura.

Dwudziestu dziewięciu Polaków wystartowało w poniedziałek 22 października w greckiej Varkizie w zmaganiach najlepszych młodych zawodników windsurfingowej klasy Techno 293. Po trzech dniach nasi reprezentanci mają się czym pochwalić.

W grupie juniorów, czyli U15, najlepiej spisuje się  Konrad Machura (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który po siedmiu wyścigach zajmuje drugą pozycję, z siedmioma punktami straty do Włocha Alessandro Melisy. Siódme miejsce zajmuje Filip Dmochowski (Gdański Klub Żeglarski). Wśród dziewcząt po sześciu wyścigach trzecia jest Aleksandra Wasiewicz (SKŻ Ergo Hestia Sopot), tracąc do prowadzącej Miki Kafri z Izraela osiemnaście punktów.

W grupie U17 chłopców po siedmiu wyścigach ósmy jest Kamil Manowiecki (SKŻ Ergo Hestia Sopot). W grupie dziewcząt, również po siedmiu wyścigach, w ścisłej czołówce plasują się dwie zawodniczki – Agata Zych (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i Karina Filip (Gdański Klub Żeglarski) – zajmując odpowiednio dziewiąte i jedenaste miejsce.

Mistrzostwa Europy Techno 293 potrwają do soboty 27 października. Zakończenie odbędzie się o godzinie 18 czasu polskiego.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ