< Powrót
18
października 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Fb/International Techno 293 Class Association
Europy Techno 293

Mistrzostwa Europy Techno 293: Dwudziestu dziewięciu Polaków na starcie

Ponad 230 młodych windsurferów wystartuje w poniedziałek 22 października w mistrzostwach Europy Techno 293 w greckiej Varkizie.

W zawodach w Grecji popłynie dwustu trzydziestu sześciu zawodników z dwudziestu jeden państw. Będą rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych Junior i Youth. W obu licznie reprezentowana będzie Polska.

W grupie Junior, czyli zawodników kategorii wiekowej U15, wystartują Milo Sołomko, Konrad Machura, Aleksandra Wasiewicz, Linda Falkiewicz, Krzysztof Żarnowski, Dawid Sykuła, Martyna Terman, Andrzej Myślicki, Olaf Grodzicki i Marek Madejczyk (wszyscy SKŻ Ergo Hestia Sopot) oraz Filip Dmochowski, Anna Igielska i Igor Lewiński (Gdański Klub Żeglarski).

W grupie Youth, czyli zawodników U17, popłyną Ania Szczęch, Kamil Manowiecki, Nell Ryan, Julian Wardaszko, Antoni Siwek, Aleksander Niziołek, Agata Zych, Kacper Gwóźdź, Kajetan Machura i Amelia Zalewska (wszyscy SKŻ Ergo Hestia Sopot) oraz Karina Filip, Michał Polak, Daniel Ugniewski, Dominik Lewiński, Kacper Guzowski i Kacper Jaskólski (Gdański Klub Żeglarski).

W regatach w Grecji mamy duże szanse na sukces – w sierpniowych mistrzostwach świata w klasie Techno 293 czwarte miejsce zajęli Aleksandra Wasiewicz w grupie U15 i Kamil Manowiecki w grupie U17.

Mistrzostwa Europy Techno 293 zostaną uroczyście otwarte w sobotę 20 października o godzinie 20, a w poniedziałek o godzinie 10 rozpoczną się wyścigi. Zmagania potrwają do soboty 27 października – zakończenie planowane jest tego dnia o godzinie 19.

Strona mistrzostw

PODZIEL SIĘ OPINIĄ