< Powrót
30
sierpnia 2021
Tekst:
Maciej Frąckiewicz
Zdjęcie:
Mariusz Kluk / Giżycka Grupa Regatowa
Mistrzostwa PSKO grupy B
Alicja Saj podczas Mistrzostw PSKO grupy B - Pucharu Mazur 2021.

Alicja Saj i Miłosz Ciechanowicz najlepsi w Mistrzostwach PSKO grupy B

Alicja Saj (YK Stal Gdynia) i Miłosz Ciechanowicz (Giżycka Grupa Regatowa) zostali zwycięzcami Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist Grupy B – Pucharu Mazur, które odbyły się w dniach 26-29 sierpnia w Giżycku. Organizatorem regat była Giżycka Grupa Regatowa, przy współpracy z Fundacją Żeglarską PRO NAUTIS oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Giżycku.

Na wodach jeziora Niegocin rywalizowało łącznie 230 młodych żeglarek i żeglarzy z 42 klubów z całej Polski. W ciągu czterech dni ścigania udało się przeprowadzić siedem z dwunastu zaplanowanych przez organizatorów wyścigów. W sobotę z powodu zbyt słabego wiatru nie było możliwe rozegranie żadnego z nich.

Zdecydowanie najlepsza okazała się Alicja Saj (YK Stal Gdynia), która wygrała aż pięć biegów i poza klasyfikacją generalną była też pierwsza w klasyfikacji dziewcząt. Na drugiej pozycji ściganie ukończył Miłosz Ciechanowicz (Giżycka Grupa Regatowa), który stracił do zwyciężczyni aż dwadzieścia pięć punktów, a trzeci Wiktor Kruszyński (YK Stal Gdynia). Warto zaznaczyć, że młody gdynianin ma zaledwie dziewięć lat i potrafił w takiej stawce wygrać jeden wyścig.

W kategorii dziewcząt skład podium uzupełniły Julia Agnieszczak z klubu SSW MOS Iława (5. miejsce ogólnie) oraz Antonina Dziekańska z Giżyckiej Grupy Regatowej (6. miejsce ogólnie). Z kolei trzecie miejsce wśród chłopców zajął Stanisław Wróblewski (KS AZS AWFiS Gdańsk), który w łącznej klasyfikacji był czwarty.

W kategorii do lat dziewięciu w pierwszej trójce dziewcząt znalazły się Pola Wójcik (Giżycka Grupa Regatowa), Mila Pawłowska (CHKŻ Chojnice) i Julia Żórawska (YKP Gdynia). Z kolei wśród chłopców w tym przedziale wiekowym zwyciężył Wiktor Kruszyński (YK Stal Gdynia) przed Bartłomiejem Bilem (YKP Gdynia) oraz Antonim Koterbą (UKS FIR Warszawa).

Wyniki Mistrzostw PSKO Grupy B

Odnotujmy też szóste miejsce polskiej reprezentacji podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w klasie Opimist, które zakończyły się 28 sierpnia. Młodzi zawodnicy – Alicja Dampc, Kaja Śledzińska, Filip Nosol i Mateusz Graczyk – pod wodzą Michała Grylewskiego rywalizowali na jeziorze Ledro we Włoszech z drużynami z 14 krajów. Na zakończenie odnieśli dwa zwycięstwa – ze Szwecją i Finlandią.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ