< Powrót
6
września 2020
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Facebook/Scamp
Władysławowo
Załoga zwycięskiego jachtu „Scamp Three”.

Bardzo szybkie Regaty Gdynia-Władysławowo-Gdynia

Zakończyły się regaty Gdynia-Władysławowo-Gdynia, zaliczane do do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego. Zwycięzcą klasyfikacji ORC 1 jest załoga Łukasza Trzcińskiego na jachcie „PGO GoodSpeed”. W grupie ORC 2 triumfował Mieczysław Trzpis z załogą, ścigający się na jachcie „Zorba”.

Najlepsza w klasyfikacji KWR była „Purga” z Kajetanem Kilanowskim za sterem, a w grupie Open załoga Witolda Karalowa na jachcie „Scamp Three”.  To właśnie ten jacht, po 7 godzinach, 25 minutach i 53 sekundach wyścigu, jako pierwszy przekroczył linię mety, która w tym roku, wyjątkowo, ustanowiona została w Sopocie. Najszybszemu w ubiegłorocznej 60. edycji regat, jachtowi „Oiler.pl”, pokonanie trasy wyścigu zajęło 8 godzin i 22 minuty.

– To był fantastyczny wyścig, ze znakomitą aurą – relacjonuje sędzia główny regat Sebastian Wójcikowski. –  Wiał rzadko spotykany wiatr południowo-zachodni. Właśnie ten wiatr pozwalał załogom unikać zbędnego halsowania, a jachtom osiągać maksymalne prędkość.

Uroczyste wręczenie nagród triumfatorom 61. nocnego wyścigu do Władysławowa i z powrotem zaplanowano na czwartek 10 września w siedzibie JKM Gryf Gdynia, który był organizatorem regat.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ