< Powrót
8
października 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
MediaPartners.pl
„Darem Młodzieży”

Będziemy z „Darem Młodzieży” na półmetku Rejsu Niepodległości!

Płynący w rejsie dookoła świata żaglowiec szkolny „Dar Młodzieży” dotrze we wtorek 9 października do Singapuru. Powita go tam ekipa Żeglarskiego.info.

20 maja 2018 roku „Dar Młodzieży” wyruszył z Gdyni w Rejs Niepodległości – wokółziemską wyprawę, która ma upamiętnić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Po blisko pięciu miesiącach i odwiedzeniu dwunastu portów żaglowiec gdyńskiego Uniwersytetu Morskiego zbliża się do Singapuru.

W tym państwie-mieście nastąpi piąta wymiana załóg, a na stanowisku komendanta Ireneusza Lewandowskiego zastąpi Rafał Szymański. Żaglowiec w Singapurze przywita m.in. Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Magdalena Bogdziewicz, ambasador Polski w Singapurze oraz Adam Meller, prezes Zarządu Portu Morskiego Gdynia SA.

Wpłynięcie „Daru Młodzieży” do Singapuru będzie rejestrować ekipa filmowa portalu Żeglarski.info, która jest już na miejscu, m.in. śledząc polskie ślady w tym mieście. Realizacja materiału jest możliwa dzięki wsparciu sponsorów – Fundacji Helios i Portu Morskiego Gdynia SA.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ