< Powrót
11
września 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
SportNaKaszubach.pl
Błękitny Spinaker
XI Mistrzostwa Kartuz zostały Śródlądowymi Regatami Roku 2017.

Błękitny Spinaker: Polski Związek Żeglarski czeka na zgłoszenia

Do 22 października można zgłaszać najlepsze żeglarskie śródlądowe projekty do 13. edycji konkursu o nagrodę Polskiego Związku Żeglarskiego Błękitny Spinaker.

Celem konkursu jest popularyzacja śródlądowych inicjatyw, które wpływają na rozwój żeglarstwa, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Zgłoszenia przyjmowane są do trzech kategorii: Śródlądowa Impreza Roku, Śródlądowe Regaty Roku i Śródlądowy Rejs Roku.

Komisja konkursowa, której rolę pełni Komisja Żeglarstwa Śródlądowego PZŻ, przy ocenie projektów będzie patrzyła m.in. na liczbę uczestników, nowatorstwo w rozwiązaniach organizacyjnych oraz udział mediów i skalę prezentacji przedsięwzięcia w środkach masowego przekazu.

W ubiegłym roku nagrodę za Śródlądową Imprezę Roku otrzymał Toruński Okręgowy Związek Żeglarski za 52. Długodystansowe Regaty na Wiśle, Śródlądowymi Regatami Roku zostały XI Mistrzostwa Kartuz organizowane przez UKŻ Lamelka Kartuzy, a Śródlądowym Rejsem Roku Rejs Królowa Wisła 2017, przeprowadzony przez Komisję Turystki Żeglarskiej PTTK.

Kandydatury składać można do 22 października w siedzibie Polskiego Związku Żeglarskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje

PODZIEL SIĘ OPINIĄ