< Powrót
12
maja 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
SailingNet
Ottona Weilanda
XXIII Memoriał Ottona Weilanda.

Bracia Szczukowscy pierwsi w Memoriale Ottona Weilanda

Jeremi Szczukowski zwyciężył w grupie A, a January Szczukowski w grupie B – tak zakończył się w niedzielę 12 maja XXIII Memoriał Ottona Weilanda w Charzykowach.

Historia lubi się powtarzać, o czym przekonali się młodzi zawodnicy klasy Optimist – w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, warunki wietrzne nie rozpieszczały uczestników Memoriału Ottona Weilanda w Charzykowach. W piątek, pierwszego dnia regat, przez brak wiatru zawodnicy w ogóle się nie pościgali, a w sobotę udało się przeprowadzić dwa wyścigi dla grupy A i jeden dla grupy B. Na szczęście w niedzielę pogoda była już lepsza i w wynikach końcowych obie grupy mają na koncie po cztery przeprowadzone wyścigi.

January i Jeremi Szczukowscy.
Fot. Karol Jączkowski

W Memoriale w grupie A, w którym wystartowało dwunastu zawodników, najlepszy okazał się ubiegłoroczny zwycięzca Jeremi Szczukowski (Chojnicki Klub Żeglarski). Drugie miejsce zajął Filip Nosol, a trzecie – a zarazem pierwsze wśród dziewcząt – Zofia Prądzyńska. Druga wśród dziewcząt była Pola Schmidt (wszyscy ChKŻ), a trzecia Joanna Michalska (UKS Yacht Club Sława).

W grupie B rywalizowało stu dziewięćdziesięciu ośmiu zawodników. Pierwsze miejsce zajął January Szczukowski (ChKŻ). Drugi był Tymon Sochaj (KS AZS AWFiS Gdańsk), a trzecia – a pierwsza wśród dziewcząt – Zuzanna Borucka (JKW Poznań). Druga w klasyfikacji dziewcząt była Alicja Dampc (ChKŻ), a trzecia Weronika Przeździecka (KS Spójnia Warszawa).

Wyniki grupy A

Wyniki grupy B

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ