< Powrót
10
lutego 2024
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Arkadiusz Gimek
Burczyński
Medaliści mistrzostw Europy w klasie DN.

Całe podium polskie na mistrzostwach Europy w klasie DN!

Michał Burczyński ze złotem, Łukasz Zakrzewski ze srebrem, a Jarosław Radzki z brązem! Trzy seniorskie medale przywiozą nasi bojerowcy z zakończonych w sobotę 10 lutego mistrzostw Europy w klasie DN. Kolejny sukces odniosła też Laura Banach.

Nasi bojerowcy kontynuują pasmo sukcesów. Świetnie spisali się już w zakończonych w środę 7 lutego mistrzostwach świata seniorów i juniorów, zorganizowanych w Parnawie w Estonii. Michał Burczyński zdobył wówczas złoty, a Łukasz Zakrzewski srebrny medal wśród seniorów, Cezary Sternicki był drugi w kategorii juniorów, a Laura Banach pierwsza wśród juniorek i druga wśród seniorek. W zakończonych w sobotę 10 lutego mistrzostwach Europy Polacy wywalczyli kolejne trofea.

Mistrzem Europy 2024 został Michał Burczyński, który potwierdził doskonałą formę z mistrzostw świata. Srebrny medal wywalczył Łukasz Zakrzewski, a brązowy Jarosław Radzki! W kategorii kobiet ponownie dwa medale zdobyła Laura Banach – za pierwsze miejsce wśród juniorek i drugie wśród seniorek.

Następną dużą imprezą w bojerowym kalendarzu będą Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie DN, które zaplanowane są w weekend 24-25 lutego.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ