< Powrót
25
kwietnia 2023
Tekst:
Adam Mauks
Zdjęcie:
Hanna Kajeta
Otwarcie sezonu odbędzie się nad jeziorem Brodno Wielkie.

Centrum Sportów Wodnych otwiera sezon na Kaszubach

W sobotę, 29 kwietnia, w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu Złota Góra w Brodnicy Górnej koło Kartuz zostanie otwarty sezon żeglarski. Impreza będzie się odbywać nad jeziorem Brodno Wielkie.

– Zapraszamy wszystkich miłośników sportów wodnych, a przede wszystkim żeglarstwa – mówi Hanna Kajeta, komandor Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Lamelka Kartuzy, koordynator Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu Złota Góra z ramienia Kartuskiego Centrum Kultury i organizator otwarcia sezonu żeglarskiego.

Tradycyjnie na otwarcie sezonu UKŻ Lamelka organizuje regaty otwarcia. W sobotę będą się odbywać regaty amatorskie na zasadzie – kto chce schodzi na wodę. Ciekawostką, będzie fakt otwarcia biblioteczki żeglarskiej. To dzięki temu, że CSW dostało kolekcję książek.

Będą też stoiska kajakowe z Stowarzyszenia Turystki Wodnej „Bałtyk”, gdzie będzie można się dowiedzieć wszystkiego o kajakach. Na otwarciu sezonu w Złotej Górze będzie żeglarka i olimpijka z Sydney i Aten Monika Bronicka, która współpracuje z Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu.

– Monika będzie zachęcać do żeglowania, w ramach projektu utworzenia klasy żeglarskiej w szkole w Brodnicy Górnej – dodaje Hanna Kajeta. – Będą także prowadzone nabory do sekcji SUP oraz Optimist, ale będziemy też promować żeglarstwo dla osób dorosłych, bo moim kolejnym marzeniem jest stworzenie grupy Senior Sailing +, czyli dla żeglarek i żeglarzy powyżej 50 roku życia. Małe jeziora dają komfort żeglowania osobom, które nie czują się na siłach żeglować po dużych akwenach.

Na sobotnim otwarciu sezonu organizatorzy zaplanowali też możliwość skorzystania z sauny i masażu leczniczego. Będą akcje związane z bezpieczeństwem na wodzie. Impreza odbywa się pod patronatem Pomorskiego Związku Żeglarskiego i naszego portalu.

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ