< Powrót
19
czerwca 2024
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Fb/ Polish Ocean Team - żeglarze dla życia
Wokół Bałtyku
Jarosław Pokropiński, prezes Fundacji „Polish Ocean Team” i organizator regat, podczas rejsu.

Charytatywne regaty wzdłuż polskiego wybrzeża startują już w niedzielę

Pięć załóg od 23 czerwca do 5 lipca rywalizować będzie w etapowych regatach „Podaruj Drugie Życie – Wokół Bałtyku”. Zmaganiom, których trasa biegnie ze Szczecina do Gdyni, towarzyszyć będą akcje charytatywne.

Od 2015 roku żeglarze z Fundacji „Polish Ocean Team” organizują rejsy i akcje charytatywne, które mają na celu m.in. promowanie rejestracji dawców szpiku. Przez pierwsze lata były to kameralne wydarzenia, ale w tym roku postanowili nadać mu większy rozmach. Efektem jest ogłoszona w grudniu 2023 roku akcja „Podaruj Drugie Życie – Wokół Bałtyku”, czyli etapowe regaty wzdłuż wybrzeża. Rozpoczną się one już w niedzielę 23 czerwca.

– Do regat zgłosiło się pięć jachtów z Pomorza Zachodniego – opowiada Jarosław Pokropiński, prezes Fundacji „Polish Ocean Team” i organizator imprezy. – Rozpoczniemy w niedzielę od charytatywnego eventu na Łasztowni – w reprezentacyjnej części Szczecina – podczas którego będzie można wykonać m.in. mammografię piersi. Start odbędzie się zaś w poniedziałek rano.

Wokół Bałtyku

Pierwszy etap będzie biegł ze Szczecina do Świnoujścia. Następnie 26 czerwca żeglarze wystartują do kolejnego ze Świnoujścia, 28 czerwca z Kołobrzegu, 30 czerwca z Darłowa, 1 lipca z Ustki, a 3 lipca z Helu. Regaty zakończą się 5 lipca w Gdyni. Pomiędzy poszczególnymi etapami zaplanowano dzień przerwy, żeby żeglarze mieli czas na odpoczynek i integrację.

Drugą, równie ważną częścią akcji „Podaruj Drugie Życie – Wokół Bałtyku” są imprezy charytatywne, które mają promować m.in. krwiodawstwo, rejestrację dawców szpiku kostnego oraz udzielanie zgody na przeszczep tkanek i organów po śmierci.

– Eventy będziemy organizować z lokalnymi władzami w pobliżu plaż i innych uczęszczanych miejsc – dodaje Pokropiński. – Wszystko po to, żeby o naszej akcji było głośno. Szczegóły będziemy publikować na naszym Facebooku.

Zakończeniu regat w Gdyni towarzyszyć ma zaś m.in. zlot samochodów, motocykli i quadów na molu Południowym.

Strona regat

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

PODZIEL SIĘ OPINIĄ