< Powrót
30
sierpnia 2021
Tekst:
Ilona Miluszewska
Zdjęcie:
Hubert Hurban 4WebZones
nagród

Czekamy na kandydatury do nagród Kryształowy Żagiel 2021

Czas na zgłaszanie kandydatów do nagród Pomorskiego Związku Żeglarskiego Kryształowy Żagiel. To będzie  XIII edycja nagrody PoZŻ dla najlepszych żeglarzy Pomorza! Godnym uwagi jest fakt, że od tego roku nagroda Pomorska Żeglarka Roku będzie nosiła imię Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz.

W ubiegłym roku najlepszym żeglarzem Pomorza został Piotr Tarnacki (Energa 77 Racing Club), najlepszą żeglarką Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a najlepszym trenerem Przemysław Struś (YKP Gdynia).  Niestety z powodu pandemii statuetki nie były wręczane na tradycyjnej Pomorskiej Gali Żeglarskiej. W rezultacie nagrody ogłoszone zostały zdalnie, za pośrednictwem filmu.

Tegoroczna Gala zaplanowana została na 27 listopada. Kto zostanie na niej uhonorowany? O tym zdecyduje Kapituła Kryształowych Żagli , wybierając laureatów spośród kandydatur w kategoriach zatwierdzonych decyzją Zarządu PoZŻ:

Przyjaciel Pomorskiego Żeglarstwa Roku 2021

Nagroda dla osób fizycznych, instytucji, firm, którzy wspierają pomorskie żeglarstwo.

Pomorskie Żeglarskie Wydarzenie Roku 2021

Nagroda przyznawana za najciekawsze wydarzenie żeglarskie na Pomorzu – regaty, zloty, spotkania, jubileusze czy inne akcje.

Pomorski Żeglarski Rejs Roku 2021

Nagroda za rejs – morski lub śródlądowy, samotny lub załogowy, byle ciekawy i wyjątkowy.

Pomorski Żeglarski Klub Roku 2021

Nagroda za działalność klubową – organizację regat, rejsów i innych projektów żeglarskich.

Pomorski Żeglarski Talent Roku 2021

Nagroda przyznawana trzem najbardziej utalentowanym młodym pomorskim żeglarzom. Poza statuetką otrzymują także nagrodę finansową.

Pomorski Edukator Żeglarstwa Roku 2021

Nagroda dla wychowawców, nauczycieli, szkół, klas, szkółek – tych, którzy na co dzień edukują w zakresie żeglarstwa.

Pomorski Żeglarz Niepełnosprawny Roku 2021

Pomorski Żeglarski Trener Roku 2021 – nagroda im. Andrzeja Lutomskiego

Pomorska Żeglarka Roku 2021 – nagroda im. Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz

Pomorski Żeglarz Roku 2021 – nagroda im. Zygfryda „Zygi” Perlickiego

Cztery ostatnie to nagrody za osiągnięcia żeglarskie w całym roku – za bycie bezprzecznie najlepszym. Nagroda dla Pomorskiego Żeglarza Roku nosi od 2017 roku imię Zygfryda „Zygi” Perlickiego, wybitnego polskiego regatowca z Pomorza. A od tego roku, decyzją  Zarządu Pomorskiego Związku Żeglarskiego, dla uczczenia zmarłej w tym roku najwybitniejszej polskiej żeglarki i pierwszej kobiety, która samotnie opłynęła świat, nagroda Pomorska Żeglarka Roku będzie nosiła imię Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz zaś nagroda Pomorski Żeglarski Trener Roku imię Andrzeja Lutomskiego.

Podsumowując, warto pamiętać, że nagrody nie są przyznawane wyłącznie w żeglarskie morskim, ale również śródlądowym i lodowym. Zapraszamy wszystkich do zgłaszania kandydatur, szczególnie kluby zrzeszone w PoZŻ. Można to zrobić do 30 września.

Nominowanych w poszczególnych kategoriach ogłosimy w połowie października, po posiedzeniu Kapituły, której przewodzić będzie marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. A laureatów poznamy 27 listopada podczas Pomorskiej Gali Żeglarskiej w Kościerzynie.

Regulamin nagród

Wniosek o przyznanie Nagrody PoZŻ

Wypełnione wnioski należy wysyłać na adres e-mail: biuro@pozz.org.pl.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ