< Powrót
3
kwietnia 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Messe Düsseldorf/ctillmann
e-żeglarstwie
Inauguracja drugiej edycji mistrzostw świata w e-żeglarstwie podczas Boot Düsseldorf.

Czy odbędą się mistrzostwa Polski w e-żeglarstwie?

Wielka Brytania i Szwajcaria wyłonią w tym roku krajowych mistrzów w e-żeglarstwie. Czy Polskę też czeka taka rywalizacja?

Od maja do października 2018 roku ponad 160 000 żeglarzy z 74 krajów rywalizowało w pierwszych Mistrzostwa Świata w e-żeglarstwie, zorganizowanych przez federację World Sailing we współpracy z Virtual Regatta – największym symulatorem wirtualnego żeglarstwa. Popularność tej dyscypliny e-sportu sprawiła, że w tym roku odbędą się również mistrzostwa Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

Brytyjczycy rywalizację rozpoczęli oficjalnie na początku marca, a Szwajcarzy 1 kwietnia. W obu przypadkach organizatorami są narodowe federacje, a rozgrywka odbywa się w oparciu o rankingi tegorocznych mistrzostw świata w e-żeglarstwie. Zmagania potrwają do września, a najlepszych dziesięciu graczy z każdego z tych krajów zyska prawo startu w fazie play-off mistrzostw świata. Czy do Wielkiej Brytanii i Szwajcarii dołączy w najbliższym czasie również Polska?

– Myślimy o tym i nawet zgłosiliśmy wstępny akces na zaproszenie World Sailing – tłumaczy Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego. – Za wcześnie jednak na jakiekolwiek konkrety.

Tegoroczna edycja mistrzostw świata w tej konkurencji rozpoczęła się 22 stycznia podczas Boot Düsseldorf. Zmagania wirtualnych żeglarzy potrwają do 29 października, kiedy najlepsza ósemka zmierzy się w finale podczas dorocznej konferencji federacji World Sailing.

Strona mistrzostw świata w e-żeglarstwie

PODZIEL SIĘ OPINIĄ