< Powrót
31
października 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
World Sailing
świata w e-żeglarstwie
Finałowa szóstka Mistrzostw Świata w e-Żeglarstwie.

Francuz L1 został pierwszym mistrzem świata w e-żeglarstwie

Ośmiu najlepszych zawodników zmierzyło się we wtorek 30 października w finałach Mistrzostw Świata w e-Żeglarstwie. Złoty medal zdobył L1 z Francji.

W Sarasocie w Stanach Zjednoczonych zorganizowano finałową rozgrywkę pomiędzy najlepszymi ośmioma zawodnikami Mistrzostw Świata w e-Żeglarstwie. LaMerNoire, L1 i epicure z Francji, AlessandroMerlino i Velista71 z Włoch, Cruzolator z Hiszpanii, HAVUC z Turcji i KZ-7 z Nowej Zelandii musieli wcześniej pokonać ponad 160 000 zawodników podczas pierwszej rundy zmagań, a we wrześniu wywalczyć kwalifikację w fazie play-off, w której ścigało się 1000 komputerowych żeglarzy.

Finałowe starcie było dwuczęściowe. Najpierw odbyły się trzy wyścigi, które pozwoliły wyłonić najlepszych sześciu zawodników. Następnie odbył się finał, w którym żeglarze ścigali się na jachtach J/70.

Zwycięzcą został Francuz L1, który w 1989 roku zdobył  srebrny medal mistrzostw świata w klasie Optimist. Drugi był jego rodak epicure, a trzecie miejsce zajął Włoch AlessandroMerlino.

Kolejna edycja mistrzostw, która odbędzie się w 2019 roku, zostanie ogłoszona za kilka tygodni.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ