< Powrót
8
sierpnia 2019
Tekst:
mat. prasowe, dol
Zdjęcie:
AKM
Dacron

Dacron 70 po raz piąty

Od 10 do 11 sierpnia na Zatoce Gdańskiej i w rozlewisku Wisły rozgrywane będą Regaty o Błękitną Wstęgę Akademickiego Klubu Morskiego w Gdańsku, towarzyszące piątemu zlotowi Dacron 70 – 2019. Impreza zaliczana jest do klasyfikacji Pucharu Zatoki Gdańskiej.

W regatach mogą wziąć udział wszystkie jednostki posiadające świadectwo KWR lub ORC. Rywalizacja będzie prowadzona także w grupie Open. Jachty wybudowane lub skonstruowane w latach 70. XX w. zostaną sklasyfikowane w klasie Open 70.

W sobotę 10 sierpnia zaplanowano długi wyścig na Zatoce, a w niedziele na rozlewisku Wisły. Wstępne zgłoszenia do regat można składać telefonicznie pod numerem telefonu 501-135-279. Właściwe zapisy do regat i opłaty w piątek od godz. 18 do 21 w biurze regat przy bosmanacie AKM.

Po raz pierwszy miłośnicy łódek zbudowanych w latach 70. minionego stulecia spotkali się w Górkach Zachodnich w 2015 roku. Pierwsza edycja była zlotem jachtów dwóch konstrukcji, polskiego Nefryta i szwedzkiej Albin Vega. Mając na uwadze spore zainteresowanie wydarzeniem i postulaty środowiska żeglarskiego, organizatorzy zdecydowali się otworzyć imprezę dla wszystkich.

Strona AKM

PODZIEL SIĘ OPINIĄ