< Powrót
21
czerwca 2021
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Daria Pedowska

Daria Pedowska mistrzynią Polski młodzików w klasie O’pen Skiff

45 młodych zawodników klasy O’pen Skiff rywalizowało od 18 do 20 czerwca w Pucharze Arki i mistrzostwach Polski młodzików. W regatach świetnie spisali się sportowcy z Olsztyna.

W zorganizowanych przez Miejski Klub Żeglarski Arka Gdynia, Polskie Stowarzyszenie Klasy O’pen Skiff i Pomorski Związek Żeglarski regatach uczestniczyli w tym roku zawodnicy klasy O’pen Skiff – dawniej znanej jako O’pen BIC. Przez trzy dni ścigali się oni w LXVI Pucharze Arki dla kategorii U15 oraz mistrzostwach Polski młodzików dla żeglarzy U13. Przy upalnej pogodzie udało się przeprowadzić osiem wyścigów.

Daria Pedowska

Fot. Tadeusz Lademann

W mistrzostwach Polski młodzików pierwsze miejsce pewnie zajęła Daria Pedowska (Olsztyński Klub Żeglarski), która siedem wyścigów kończyła na podium. Drugi był Ksawery Soćko (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a trzeci Karol Stachowski (KS AZS AWFiS Gdańsk), który o zaledwie punkt wyprzedził Macieja Barcia (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

Również w Pucharze Arki triumfowała zawodniczka z Olsztyna, Dominika Godlewska (OKŻ Junga Olsztyn), o czternaście punktów wyprzedzając kolejną zawodniczkę – Juliannę Ponto (MKŻ Arka Gdynia). Ostatnie miejsce na podium zajął Piotr Kuźniarski (KŻ Horn Kraków).

Daria Pedowska

Uczestnicy gdyńskich regat w klasie O’pen Skiff.
Fot. Tadeusz Lademann

Najbliższe regaty w klasie O’pen Skiff odbędą się w ramach Nord Cup Gdańsk (26-27 czerwca) i Gdynia Sailing Days (2-6 lipca). Mistrzostwa świata w tej klasie zaplanowane są na Sardynii od 10 do 18 lipca.

Wyniki mistrzostw Polski młodzików

Wyniki Pucharu Arki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ