< Powrót
7
października 2020
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
DeepFreeze

DeepFreeze – dziewiąty wyścig rankingowy Off-Short Racing

Ostatnie regaty morskie w sezonie wystartują z Gdyni 17 października o 10. Na listę startową wpisało się jak dotąd 7 załóg, a zgłoszenia będą przyjmowane do 10 października, do godz. 20.

120-milowa trasa wyścigu jest identyczna z trasą regat WarmUp oraz CoolDown i wiedzie z Gdyni do Władysławowa, z ominięciem stref wojskowych) i z powrotem.

– Można by sądzić, że powtarzanie tej samej trasy kilka razy w roku jest nudne, jednakże poszczególne wyścigi na tej trasie są rozgrywane w różnych terminach, więc i prawdopodobne warunki pogodowe dla tych wyścigów są odmienne – mówi Paweł Wilkowski organizator Off-Short Racing i uczestnik regat. – Ponadto, jeśli chcemy rozgrywać wyścigi, które nie będą wciąż przebiegały przy brzegu, to mamy dość ubogie możliwości ustawienia trasy wyścigu o zakładanej długości lub określonym czasie trwania.

Jako ostatni wyścig sezonu, DeepFreeze będzie nieść ze sobą pewną dozę emocji – ranking Off-Short Racing ma już zdecydowanego faworyta, lecz na dalszych miejscach walka o awans będzie zacięta.

W tym sezonie mamy nowość – organizatorzy zapraszają jachty spełniające wymagania żeglugi pełnomorskiej, które nie są pomierzone w ORC, do spróbowania sił w formule dwuosobowej. Dla tych jachtów przygotowano krótszą, jednodniową trasę wyścigu.

– Idea jest taka, by umożliwić niezdecydowanym wzięcie udziału w regatach, niekoniecznie na długim, meczącym dystansie – mówi Paweł Wilkowski. – Taki wyścig nie ma wymęczyć nowych potencjalnych zawodników, lecz raczej dać im pogląd na temat skali trudności formuły dwuosobowej oraz pomóc podjąć decyzję co do ewentualnych startów w Off-Short racing w przyszłym sezonie – w klasie ORC.

DeepFreeze będzie można śledzić dzięki satelitarnemu systemowi trackingu S-Track – podobnie jak wszystkie wyścigi należące do Off-Short Racing. Link do trackingu jest zawsze podawany na stronie regat offshort.eu oraz na Facebooku: @offshortracing.

Organizatorami Off-Short Racing 2020 są Start-Up Paweł Wilkowski i Pomorski Związek Żeglarski. Patronat honorowy sprawują marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Portal Żeglarski jest patronem medialnym cyklu.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ