< Powrót
19
lipca 2015
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. organizatora
Dzień drugi regatowych zmagań.

Dobrze wieje w Pucharze Mariny Kamień Pomorski

Zalew Kamieński to doskonały akwen regatowy. Kolejny raz przekonali się o tym żeglarze klasy 505 i Finn. W sobotę, 18 lipca  przy wietrze 3-4B rozegrano 4 zaplanowane na ten dzień wyścigi.

Co ciekawe w oddalonym o 2 Mm Dziwnowie wiatru było znacznie mniej. Wynika to ze specyficznych warunków termicznych. Mierzeja oddzielająca Zalew Kamieński od Bałtyku jest „za cienka”, aby wytworzyć własną bryzę. W efekcie znacznie silniejsza, spotęgowana bryza pojawia się w głębi lądu fundując żeglarzom w Kamieniu Pomorskim idealne warunki do regat.

To właśnie to zjawisko było powodem przeniesienia swego czasu Pucharu Polski w Formule Windsurfing i Funboard z Dziwnowa do Kamienia Pomorskiego. Tu  po prostu zawsze wieje, albo inaczej – rzadko nie wieje, statystycznie tylko 7 dni w roku! Dodatkowo Marina Kamień Pomorska od początku projektowana była z myślą o organizacji dużych imprez żeglarskich.

Pomimo stacjonujących tu obecnie ponad 150 jachtów nie ma konfliktu pomiędzy rezydentami, gośćmi, turystami na brzegu i żeglarzami startującymi w regatach. Każdy ma swoją strefę. Dość dodać, że w 2014 roku w kamieńskich regatach Crewsaver Cup startowało blisko 400 Optimistów i problemów też nie było.

Po dwóch dniach zmagań w klasie 505 pierwsze miejsce utrzymała załoga Jarosław Grabowski, Michał Olko. W klasie Finn, dla której sobota była pierwszym dniem wyścigów prowadzi Bogusław Nowakowski w KW Garland LOK.

Wyniki: 505 Finn

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ