< Powrót
25
lipca 2015
Tekst:
Leopold Naskręt
Zdjęcie:
Krzysztof Choroś

Drugi turnus w Wiślince

24 lipca na przystani w Wiślince zakończył się drugi turnus półkolonii żeglarskich, będący jednym z etapów projektu „Gmina Pruszcz Gdański pod żaglami 2015”, realizowanego wspólnie przez Gminę Pruszcz Gdański i Pomorski Związek Żeglarski.   

Przez pięć dni 19 kolonistów w wieku od 7 do 13 lat, żeglowało na przyległych akwenach Martwej Wisły i Śmiałej. Zajęcia urozmaicały rejsy na jachtach motorowych do Gdańska, Pleniewa, na Wyspę Sobieszewską, do Górek Zachodnich.

Na potwierdzenie zdobytych umiejętności, żeglarze – koloniści  otrzymali certyfikaty Pomorskiego Związku Żeglarskiego, zaświadczające o umiejętnościach taklowania i pływania na Optimiście, Pucku, obsługi  i zachowania się na jachcie motorowym, cumowania, znajomości podstawowych węzłów żeglarskich i prac  bosmańskich.

Kolonie prowadzili instruktorzy Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

W ramach projektu „Gmina Pruszcz Gdański pod żaglami 2015”, zaczynamy wakacyjne przygotowanie do egzaminów na patent żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego w trybie dziennym, popołudniowym i weekendowym. Zapisy i informacje: Leopold Naskręt – 503 008 271, nital@poczta.onet.pl; Krzysztof Choroś – 511 982 998, przystań w Wiślince. Zapraszamy! 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ