< Powrót
20
lipca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
klasy Cadet

Dwudziestu ośmiu Polaków wystartuje w Mistrzostwach Świata klasy Cadet

28 lipca w niemieckim Bodstedt rozpoczną się Mistrzostwa Świata klasy Cadet. W zmaganiach floty mistrzowskiej i promocyjnej weźmie udział 238 młodych żeglarzy.

Tradycyjnie, w ramach tej imprezy, odbędą się dwa wydarzenia. Pierwszym będą mistrzostwa świata, a drugim regaty floty promocyjnej, w której popłyną zawodnicy, którzy nie zakwalifikowali się do występu w mistrzostwach. W sumie wystartuje sto dziewiętnaście załóg.

W mistrzostwach świata popłynie siedem polskich teamów. Z UKŻ Lamelka Kartuzy Bartłomiej Szlija i Oskar Plichta oraz Hubert Kurjańczyk i Weronika Marszalik, z PMOS Pisz Patrycja Raszczyk i Zuzanna Zachłowska oraz Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis, z MKS Dwójka Warszawa Michał Skocz i Stanisław Magier, z UKŻR Giżycko Bartosz Ligęza i Jan Dobosz, a z ŻUKS Stężyca Marcin Jarczewski i Julia Czapiewska.

We flocie promocyjnej również wystartuje siedem polskich załóg. Z UKŻ Lamelka Kartuzy Agnieszka Kąkol i Wiktoria Krauza, Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski oraz Marcel Kurjańczyk i Filip Nowak, z UKŻR Giżycko Paweł Kuszewski i Kamil Endler-Kozłowski, z ŻUKS Stężyca Zofia Wolska i Malwina Walter, z MKS Dwójka Warszawa Michał Dębkowski i Zdzisław Bulik, a z PMOS Pisz Wiktoria Ryzińska i Julia Mielewczyk.

Mamy nadzieję, że nasi reprezentanci powtórzą ubiegłoroczny sukces, kiedy to Eryk i Kinga Martynko UKŻ Grot OSiR Suwałki zdobyli mistrzostwo świata. W ubiegłorocznych zmaganiach floty promocyjnej podczas mistrzostw świata klasy Cadet Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis zajęły piąte miejsce, a Hubert Kurjańczyk i Weronika Marszalik szóste.

Uroczyste otwarcie mistrzostw odbędzie się w sobotę 28 lipca, a dzień później rozpoczną się zmagania. Organizatorzy zaplanowali przeprowadzenie dwunastu wyścigów. Impreza zakończy się w piątek, 3 sierpnia.

Strona imprezy

PODZIEL SIĘ OPINIĄ