< Powrót
28
lipca 2021
Tekst:
Tomasz Falba
Zdjęcie:
Tomasz Muc
dzikie pływanie

Dzikie pływanie

Leszek Naziemiec to legenda nie tylko polskiego, ale i światowego tzw. dzikiego pływania, czyli pływania na otwartych akwenach, często w ekstremalnych warunkach. Na swoim koncie ma pływackie wyczyny w wodach Arktyki i Antarktydy, przepłynął też jezioro Titicaca i Wisłę. Swoje doświadczenia opisał w książce „Dzikie pływanie”.

Książka jest skrzyżowaniem dziennika, przewodnika i poradnika. Zawiera bowiem zarówno opis pływackich wyczynów Polaka, jak również wiele rad dotyczących pływania poza wyznaczonymi kąpieliskami. Pokazuje także wybrane akweny pływackie w Polsce i na świecie.

„Dzikie pływanie” to publikacja pionierska, maksymalnie praktyczna, napisana z pasją i swadą. Naziemiec – jako zwolennik prostoty – przekonuje, że pływać może niemal każdy, a wystarczą do tego tylko kąpielówki i czepek. A jest w tym tak przekonujący, że po przeczytaniu jego książki chciałoby się natychmiast iść popływać, bo jak sam pisze „lepiej przeżyć w wodzie burzę, niż się pocić w garniturze”.

Nic dodać, nic ująć, więc nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić do lektury i pływania.

„Dzikie pływanie. Jak przygotować się do przemierzania otwartych wód rzek, jezior, mórz i oceanów”, Leszek Naziemiec, Wydawnictwo Pascal, str. 272, (www.pascal.pl)

PODZIEL SIĘ OPINIĄ